A DAC 1904-Zsolna mérkőzés előtt: Mindig a következő a legfontosabb

|
| szo 1.4.2023, Nagy Krisztián, foto: Cséfalvay Á.András
'

A válogatott szünetet követően a tavasz két legsikeresebb csapatának összecsapásával folytatódik számunkra a bajnokság. A DAC-Zsolna találkozó vasárnap 19:30 órakor kezdődik.

A válogatott szünet utáni visszatérés

A márciusi nemzetközi mérkőzések miatti szünet mögöttünk, a bajnoki szezon utolsó nyolc találkozója előttünk. Mostantól egészen május 20-ig minden hétvégén egy kisebb döntő vár ránk, hiszen a rájátszás második fordulója után négy ponttal előzzük meg a Slovant a tabella élén.

A sárga-kékek minimális célja az előny megőrzése lesz a tavasz két legsikeresebb gárdájának az összecsapásán, amely vasárnap este zárja a Fortuna Liga hétvégi menetrendjét. A 2023-as év első felében lejátszott eddigi hat találkozóján csak a Slovan elleni döntetlen alkalmával veszített pontokat a DAC, míg a Zsolna szintén csak egyszer botlott, amikor is Zólyombrézóban szenvedett vereséget.

„Mindig a soron következő meccs a legfontosabb és erre most is így tekintünk – főleg a válogatott szünet és a Nagyszombat felett aratott győzelem után átélt remek érzések után. Nagyon várjuk az összecsapást és bízunk benne, hogy sikeréhesek, összetartóak, erősek leszünk és hogy a lehető legjobb teljesítményt nyújtjuk” – reméli Adrian Guľa vezetőedző, akinek az asszociációs időszakban kilenc játékosát is nélkülöznie kellett. „A válogatott szünetnek megvannak a maga különlegességei. Egyrészt örülünk, amiért a srácok helyet kaptak a nemzeti csapataikban, ami komoly megtiszteltetés, másrészt azonban ez egy picit befolyásolja az edzésfolyamatot. Az első hét inkább a regenerációról szólt, hiszen tudjuk, mi minden van már mögöttünk és azt is, hogy azok a srácok maradtak Dunaszerdahelyen, akik a legnagyobb terhelésnek voltak kitéve. Keddtől azonban már a klasszikus mikrociklusunk alapján készülünk a Zsolna ellen. Minden nap csatlakozott valaki hozzánk, ezzel azonban már vannak tapasztalataink és meggyőződésem, hogy a srácok képesek fejben a bajnokságra hangolódni. Erre három napjuk van, mert csak vasárnap lépünk pályára és az a plusz egy nap néha nagy segítség tud lenni. Bízom abban, hogy képesek leszünk a lehető legnagyobb minőségre, iramra kapcsolni és otthon tartani a három pontot.”

Guľa vezetőedző a barikád mindkét oldaláról megtapasztalta a DAC és a Zsolna közötti összecsapásokat. Ő is tudja, hogy ezek a meccsek többségében attraktív futballt hoznak, amit a legutóbbi tíz egymás elleni találkozó gólátlaga – 3,70 – is alátámaszt. „A csapatok játékstílusa és ezek a statisztikák is azt mutatják, hogy támadó szellemű összecsapás várható. Szintén tisztában vagyunk azzal, hogy erőnlétileg is érdekes meccs áll előttünk, mert mindig vannak nagyon fontos futóteljesítmények is. Szerintem a védekezésben való stabilitás és a támadásban mutatott erőszakosság, produktivitás lesznek a siker kulcsai. Szeretnénk ugyanolyan emóciókba hajszolni a srácokat, amilyeneket legutóbb a Nagyszombat ellen mutattak, még ha tudjuk is, hogy a vasárnapi találkozó kicsit más jellegű lesz. Ám így is remélem, hogy alaposan felkészülünk és a fantasztikus szurkolóink támogatásával győzünk” – tette hozzá a tréner.

Sikeres tavaszi nyitány

A 47 éves cseh vezetőedző, Jaroslav Hynek védencei jól indították az idény tavaszi felét. Az alapszakaszt lezáró első négy fordulóban aratott három győzelem a felsőházban tartotta őket. Így tehát folytatták a hagyományt, hogy a bajnokság jelenlegi lebonyolítási rendjének bevezetése óta (tehát a 2017/18-as idénytől) csak a DAC, Slovan, Zsolna hármas nem hiányzott soha a felsőházi küzdelmekből.

Vasárnapi ellenfelünk a Slovan elleni 1:0-s idegenbeli meglepetésgyőzelemmel vágott neki a rájátszásnak, legutóbb pedig a Besztercebányát verte odahaza 6:4-re egy rendkívül gólgazdag összecsapáson. Ez a végeredmény egyébként beállította a szlovák élvonal egy meccsén esett legmagasabb gólmennyiség rekordját.

A „Sosonok” idei szezonbeli legeredményesebb játékosa a kilenc találatnál járó Adrián Kaprálik, míg Dávid Ďurišés Timotej Jambor egyaránt 6 gólt szerzett. A Zsolna 37 ponttal a tabella 4. helyén áll, odahaza 26, míg idegenben 11 pontot gyűjtöttek.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:
2022.02.26. – DAC-Zsolna 3:1, gólszerzők: Krstović 3 – Rusnák, 4076 néző
2022.03.19. – Zsolna-DAC 2:2, gólszerzők: Paur, Kaprálik – Verlinden, Moumou, 574 néző
2022.04.16. – DAC-Zsolna 2:0, gólszerzők: Szánthó, Ciganiks, 2701 néző
2022.07.24. – Zsolna-DAC 1:1, gólszerzők: Myslovič – Krstović, 2158 néző
2022.10.09. – DAC-Zsolna 5:2, gólszerzők: Szánthó 2, Nebyla, Veselovský, Krstović – Kaprálik, Jambor, 5032 néző

Történelem

A Zsolnával az 1985-ös, az élvonalba való első feljutásunk óta rendszerint összecsapunk. Holnap 64. alkalommal mérkőzünk velük, ebből 34-szer pályaválasztóként. Többször csak a Nagyszombattal és a Slovannal találkoztunk (72, illetve 71).

A zsolnaiak elleni legutóbbi 22 meccsünkön 12-9-1 a mérlegünk, emellett sorozatban immár 16 mérkőzésen szereztünk ellenük legalább egy találatot. Ez a DAC legjobb gólmérlege a Fortuna Liga jelenlegi résztvevőivel szemben. A zsolnai hálóba lőtt 82 találat szintén csúcs, az első ligában senki más ellen nem találtunk be ennyiszer (az ebben a sorrendben a második helyen álló Nagyszombat 76 gólt kapott tőlünk).

Ősszel előbb idegenben csaptunk össze, amikor is a 2. fordulóban Krstović egy emlékezetes ollózással egyenlített, majd a hosszabbítás perceiben Veszelinov hárította Kopas büntetőjét. Októberben 7 gólt láthatott a MOL Aréna közönsége, ebből 5-öt a vendégek hálójában.

A DAC élvonalbeli gólszerzői a Zsolna ellen:
5 - Krstović
4 - Kalmár, Ramirez
3 - Diňa, Vida K., Ljubičić, Davis, Szánthó
2 - Majoros, Liba, Radványi, Fieber, Regedei, Tomčák, Delarge, Pačinda, Bayo, Herc, Balić
1 - Leško, Medgyes J., Michalec, Bartoš, Pinte, Ürge, Weiss, Kuna, Trutz, Chytil, Kweuke, Brašeň, Ujlaky, Jurčo, Krišto, Szarka, Kwin, Polievka, Michalík, Divković, Ronan, Sharani, Nicolaescu, Taiwo, Lamkel Zé, Kružliak,Verlinden,Moumou, Ciganiks, Nebyla, Veselovský
öngól - Králik
(vastaggal szedve a jelenlegi játékoskeret tagjai)

Hol követhetjük a mérkőzést?

A holnapi találkozót élőben a következő csatornán követheti figyelemmel:

Honlapunkon pedig élő szöveges tudósítással jelentkezünk.

A szurkolói útmutatót és a belépőjegyekről szóló információkat itt olvashatják.

KIESÉS ELLEN - ALSÓHÁZ
Péntek, 2023. március 31., 17:30 ó: Zlaté Moravce-Skalica (0:0)
Szombat, 2023. április 1., 15:00 ó: Michalovce-Ružomberok, 18:00 ó: Liptovský Mikuláš-Trenčín

A DAC-Zsolna bajnoki mérkőzés holnap 19:30-kor kezdődik, játékvezetők Kružliak - Pozor, Hrmo.