|
Mérkőzés
| va 2.4.2023, Kiss Balázs
'

Szűk győzelem, hízó előny! Ramadan egyetlen gólja döntött a három pont sorsáról a Zsolna ellen, de ez nem áprilisi tréfa: zsinórban hatodik meccsünket is megnyertük, és hat ponttal vezetjük a bajnokságot a címvédő előtt, akivel jövő héten szuperrangadót játszunk.

Az elmúlt két hét válogatott szünetének leteltével ismét odahaza léptünk pályára. A vasárnap estére tolt mérkőzés izgalmas párharcot ígért. A játékoslétszám nagyjából a hét közepére vált teljessé, akkora már minden válogatottunk visszaérkezett nemzeti csapatától. A Zsolnával vívott meccseink a legattraktívabbak közé tartoznak, erről tanúskodik a legutóbbi tíz egymás elleni találkozó 3,7-es gólátlaga is. A vendégek – hozzánk hasonlóan – kiváló formát mutattak az eddigi tavaszi fordulókban, Adrian Guľa is úgy nyilatkozott a mérkőzést megelőzően, hogy támadó szellemű összecsapás várható. Ennek fényében állította fel a kezdőcsapatot, amelyben mindössze egy eltérés volt a legutóbbi, Nagyszombat elleni meccshez képest: Kružliak helyén Brunetti kapott lehetőséget.

Csak a bolond nem hisz bennünk – feszítette a magasba az egy nappal korábbi bolondok napjára utalva a B-közép. A pályán viszont már nem volt helye a tréfának. Ennek megfelelően azonnal magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, és bár jóval többet volt nálunk a labda, helyzetig az elején nem jutottunk. E tekintetben szerencsésebbnek bizonyultak a vendégek. Az 5. percben Kaprálik hozta helyzetbe magát, ám végül nem talált kaput. Nem sokkal később Rusnák félmagasan lőtt középre, de senki nem ért hozzá úgy, hogy az áthaladt volna a gólvonalon.

Labdabirtoklási fölényünk a 14. percben érett góllá. Káčer erőszakos és szemfüles labdaszerzést követően passzolt Krstovićhoz, aki egy lövőcsel után kapura tűzte a labdát. Slávik kapus ezt még kiütötte, de az érkező Ramadan ismétlésénél már tehetetlennek bizonyult – 1:0. Öröm az ürömben, hogy a liga gólkirályaspiránsa, Krstović megsérült, és le kellett cserélni. Kalmár ugrott be helyette a kispadról.

A 23. percben következett a mérkőzés első szöglete, melyet a vendégek végeztek el, és nem is veszélytelenül. A kapura csavart labdát azonban sikerült eltakarítanunk. A folytatásban mindkét oldalon akadt egy-egy veszélyesnek tűnő beadás, de mire a kapu elé ért a labda, elmúlt a veszély. A helyzetekben nem bővelkedő első félidő a két tizenhatos közti mezőnyjátékot hozott. A kétperces ráadásban volt ugyan még egy kisebb helyzete Kalmárnak is, de Slávik védeni tudott, így maradt a szűk előny.

Első félidei gólszerzőnk, Ramadan a második játékrészben már nem tudta folytatni a gólgyártást. A bokájára kapott erős rúgás miatt cserére szorult, ezért Szánthót küldte fel a helyére Adrian Guľa. Rögtön az elején nagy lehetőség adódott előttünk, ám sem Káčer, sem Kalmár nem tudott úgy labdába rúgni, hogy góllá érjen a helyzet. Harcoljunk egymásért, és bajnokok leszünk!– énekelte ekkor a vendégek kapuja mögött a B-közép. Az 58. percben ismét Káčer jeleskedett, egy pimasz perdítéssel igyekezett gólhelyzetet teremteni Gavrić előtt, de társa nem számított a fineszes húzásra, így oda lett a lehetőség.

A vendégek támadójátéka kissé esetlennek tűnt, erről tanúskodott Rusnák messziről leadott lövése is, amely erejét vesztve gurult el a kapunk mellett. Két perccel később a csereként beállt Ďuriš sem járt szerencsével, lövése méterekkel szállt a kapunk fölé. Az ellenkező oldalon a születésnapos Blackman tűzte rá jó 20 méterről, de csak oldalhálót talált. Társaival együtt szögletet reklamált, de Kružliak játékvezető hajthatatlannak bizonyult, és kirúgást ítélt.

Rákapcsolt ekkor a MOL Aréna 5768 fős közönsége, érezték a szurkolók, hogy kell a lelátói támogatás, ha újabb gólnak szeretnének örülni. A pályán közben nem történtek igazán érdekfeszítő dolgok, bár Kopas veszélyes szabadrúgásánál azért oda kellett figyelnünk.

A 76. percben láthattuk a második félidő addigi legizgalmasabb akcióját: Kalmár nagyjából négy méterre a kaputól az alapvonaltól passzolt vissza, de sajnos nem talált sárga mezest az átadás. Kicsivel később viszont már igen: Káčer remek labdával indította a jobb szélen megiramodó Szánthót, aki laposan gurított vissza a kapu elé. A labda meg is találta a kiváló ütemben érkező Gavrićot, de gólvonalon már nem jutott át, elakadt ugyanis Slávik kapusban.

Az utolsó tíz percre ráfordulva Kružliak játékvezető kapott füttyöt. Szánthóval szemben szabálytalankodtak, mielőtt egyedül tört volna kapura, a bíró mégis úgy ítélte meg, hogy a mi játékosunk kezezett. Nagyon zuhant ekkor a sípmester népszerűségi indexe. A játék egyébként végig sportszerű szellemben zajlott, mindössze kétszer kellett felmutatni a sárga lapot a 90 perc során. A hajrában még Nebyla és Niarchos is kapott néhány játékpercet, s utóbbinak nem sok hiányzott a gólszerzéshez, de egy ütemmel lemaradt Kalmár átadásáról, Slávik pedig megkaparintotta a labdát. A végére már talpon volt az egész stadion, és a négyperces ráadást, majd a hármas sípszót követően kezdődhetett az ünneplés a hideg áprilisi éjszakában.

Az éjjel soha nem érhet végét! – zengett a MOL Aréna hangszórójából a jól is mert sláger, és bizony egyre inkább úgy fest, hogy a bajnoki címért folytatott küzdelem eltart még egy ideig, de egyre nagyobb előnnyel, és egyre szélesebb mosollyal készülhetünk az újabb mérkőzésre. A hűvös estén a győzelem íze fűtötte a játékosokat és a publikumot is, amelynek egyre több oka van az örömre, és a bizakodásra. A jövő héten igazi csúcsrangadó vár ránk a pozsonyi Téglamezőn. Húsvétvasárnap délutánján az ősi rivális Slovan otthonába látogatunk. Egy kisebb döntőre készülünk, legyünk ott minél többen!

Edzői értékelés:

Adrian Guľa (DAC 1904): „Rendkívül értékes győzelem, nagyon örülünk neki. Köszönjük a szurkolóknak a támogatást. Jó mérkőzés volt. Tudtuk, hogy ha nem tudjuk egyben tartani a csapatot, akkor gondjaink lehetnek, és ez meg is történt a 15. perc után. A gólig jó volt a játékunk, aktívan játszottunk. A gólnál azonban két játékosunk is megsérült, Krstović és Ramadan. Krstovićot egyből le kellett cserélni, Ramadan kihúzta a szünetig. Megváltozott a letámadásunk struktúrája. A Zsolna ennek ellenére csupán két rögzített helyzetből veszélyeztett, de akcióból nem tudtak gólhelyzetet teremteni. Meg kell dicsérnem a csapatot a második félidőben mutatott nagyszerű csapatmunkáért. Jól zártuk a területeket, jó tempóban játszottunk. Az ellentámadásoknál hiányoltam ugyanakkor a gyilkos ösztönt. Egygólos vezetésnél nem kell annyira a szépségre játszani, inkább gólra kell vinni az újabb helyzetet, erről majd beszélnünk kell a srácokkal. Örülök, hogy Niarchos pályára lépésével újra visszaállt a 4-3-3-as hadrendünk, és úgy érzem, hogy az ellenfelet távol tudtuk tartani a kapunktól. Még egyszer köszönöm a csapatnak és a szurkolóknak. Egy igazi csapatmunka eredménye a mai győzelem.”

Jaroslav Hynek (Zsolna): „Egy nagyon jó meccset játszottunk egy kiváló publikum előtt, amely bennünket is motivált. Játékosainknak jó volt játszani ebben a csodálatos hangulatban. Jól felkészültünk, és jól is játszottunk úgy előre, mint hátra. A mérkőzést és az eredményt befolyásoló szituáció előtt rossz megoldást választottunk a támadásépítésben. Ebből labdavesztés lett és bekapott gól. Nagyon nehéz egy ilyen tapasztalt csapat ellen visszajönni, de ettől független úgy érzem, hogy az első félidőben volt három olyan lehetőségünk, amivel megfordíthattuk volna a mérkőzést, míg a hazaiak nem igazán voltak veszélyesek. A második félidőben beállt védekezés ellen játszottunk, de nagyon rutinosan zárta a területeket a DAC. Hosszú labdákkal és ellentámadásokkal próbálkoztak. Úgy érzem, hogy a második félidőben sokkal pörgősebb volt a játék. A támadóharmadban bár voltak jó megoldásaink, de nem tudtuk igazán veszélyeztetni a hazai kaput, és drámaivá tenni a végjátékot.”

ÉLŐ SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS

DAC 1904 - MŠK ZSOLNA 1:0 (1:0)
Fortuna Liga, rájátszás, 3. forduló, MOL Aréna, Dunaszerdahely, 2023.04.02., 19:30
Játékvezetők: Kružliak - Pozor, Hrmo