Beszámoló: Igló - DAC 1904 0:3 (0:0)

|
| ke 7.11.2023, Kiss Balázs

A negyedik akadályt is átugrottuk, és bejutottunk a Slovnaft Cup negyeddöntőjébe! A góltalan első félidőt egy háromgólos második követte Iglóban, s ennek az eredménynek köszönhetően tavasszal is folytathatjuk a kupaküzdelmeket.

A Slovnaft Cup-béli negyeddöntős részvételt ismét az ellenfél pályáján kellett kivívnunk: a sorsolás alapján a második ligás Igló otthonába utaztunk. Napos, de hűvös idő fogadta a játékosokat, akik közül elsőként Herc találta el a kaput már az 5. percben. Öt perccel később pedig az ellenfél előtt adódott lehetőség, de Etim tizenhatosban bemutatott műesését nem „ette meg” Ruc játékvezető, és nem ítélt büntetőt a hazaiaknak. Többet birtokoltuk ugyan a labdát, a büntetőterületig is gond nélkül eljutottunk, de ott már kémény ellenállásba ütköztünk. A 16. percben ismét Herc próbálkozott egy átlövéssel, az előtte sűrűsödő „láberdőben” azonban elakadt a labda.

Az iglói stadion lelátója a korai kezdés ellenére is szépen megtelt, a hazaiakat több iskolás csoport is rigmusokkal, dobszólóval buzdította. Lelkesen is játszottak a kék mezesek, akik leginkább kontratámadásokból igyekeztek veszélyeztetni. Az első félidőt azonban a meddő mezőnyjáték jellemezte. Lövésekből, kapu előtti veszélyes szituációkból is szeretett volna többet látni a közönség. A félidő utolsó perce azonban igazán forró pillanatokat hozott: egy hiba után helyzetbe került az ellenfél, és Vakulinskyinak csak annyi lett volna a dolga, hogy ajtó-ablak helyzetben elgurítja Popović mellett a labdát. Ez azonban nem sikerült neki, kapusunk remek érzékkel tette bele a lábát a kapuba tartó labdába, és megőrizte a gólnélküli döntetlent.

Kettős cserével vágtunk neki a második félidőnek: Romero és Káčer helyére Vitális és Dimun érkezett. Az első percekben a játék még ott folytatódott, ahol az első játékrész végén abbamaradt, az 56. percben azonban Goure véget vetett a gólínségnek – 0:1. Vitálistól kapta az átadást, majd kapura küldte a labdát, melyet a hazai kapus, Baláž – mondjuk úgy – bevédett a saját kapujába. Veszélyesebbé váltak a támadásaink, a 60. percben Brunetti még csak a felső lécre csúsztatott egy pontrúgást követően, a 64. minutumban viszont Čermák egy technikás lövéssel kettőre növelte az előnyünket – 0:2.

A hazai támadások súlytalannak bizonyultak, az idő pedig innentől kezdve nekünk kedvezett. Andzouana szerette volna biztossá tenni a továbbjutást, keményen kapura tűzte a labdát, melyet önfeláldozó módon az egyik védő kifejelt, mielőtt áthaladt volna a gólvonalon. A 75. percben Gruszkowski igyekezett gólra váltani Brunetti centerét, de csak kapufáig jutott. A végeredményt a 79. percben Trusa állította be, miután Barišićcsel játszott össze elől – 0:3. A hátra lévő bő tíz percben volt még egy erős lövése az Iglónak, amely elhalt Popović kezében, de újabb gól már nem esett.

A Bős, a Felsőszeli és a Szinna csapata után az iglóiakat is sikerült két vállra fektetnünk. A legjobb nyolc közé került csapatunk, a kupaküzdelmek pedig tavasszal folytatódnak, de hamarosan következő ellenfelünk nevére is fény derül. Készüljünk addig a szombati bajnokira a Rózsahegy ellen! Mindenkit vár a MOL Aréna!

Adrian Guľa (DAC 1904): „A legfontosabb célunkat, a továbbjutást a második félidőben nyújtott teljesítményünknek köszönhetően elértük. Ebben a játékrészben gyorsabban, pontosabban játszottunk, és természetesen az első gól is sokat segített. Szerencsével született ugyan, de lendületet adott, és utána még jobban uralmunk alatt tartottuk a mérkőzést. A félidőben azt mondtuk, hogy gólokat kell rúgnunk, nemcsak egyet, hanem kettőt vagy hármat. A fiúk ezt teljesítették. Örülök, mert ma mi voltunk a favoritok, az elvárások pedig nagyok. Kapott gól nélkül győztünk, továbbjutottunk, nagyra értékeljük a továbbjutást. A második ligás csapatok is nagyon meg tudják nehezíteni az ellenfelek dolgát. Örülök, hogy a fiúk jól oldották meg a feladatukat. Holnaptól már a szombati bajnoki mérkőzésre fókuszálunk.”

Branislav Ondáš (Igló): „Számunkra egy futballünnep volt ez a mérkőzés. Örültünk, hogy ilyen attraktív ellenfél ellen játszhattunk. Igyekeztünk a lehető legjobban felkészülni a játékukból. Úgy gondolom, ez sikerült is. Remek első félidőt játszottunk, volt is egy hatalmas helyzetünk, melyből megszerezhettük volna a vezetést. Sajnos nem tudtuk kihasználni. A töréspontot az első, könnyelmű gól jelentette, amely megnyugtatta a vendégeket, akik aztán kezükben tartották a meccset.”

FK SPIŠSKÁ NOVÁ VES - DAC 1904 0:3 (0:0)
Slovnaft Cup, nyolcaddöntő, Štadion FK Spišská Nová Ves, Igló, 2023.11.07., 13:00
Játékvezetők: Ruc - Štofik, Jánošík