|
| pé 4.3.2022, Kiss Balázs
'
'

Nem nekünk állt a zászló – csalódottan indul a küzdelem a felsőházban. Többet birtokoltuk a labdát, de hatékonyabbnak bizonyult a Rózsahegy. Az egygólos első félidei előnyét a második játékrész legelején megduplázta a liptói csapat, majd rúgott még két gólt, nekünk pedig csak a szépítésre futotta.

A negyedik helyről vágtunk neki a Fortuna Liga rájátszásának, és az első meccsen mindjárt az előttünk tanyázó Rózsahegy ellen kellett ostromot vezetünk. Az alapszakasz során pozitívan zártuk a liptói csapat elleni mérlegünket: szeptemberben saját pályájukon vertük őket 2:1-re, ezt pedig egy decemberi gólnélküli döntetlen követte. A mai meccsen Joao Janeiro mindössze egy helyen változtatott a legutóbbi, Zsolna elleni kezdőn: Davis helyén Ciganiks kapott lehetőséget a portugál mestertől.

A mérkőzés első perceiben megpróbáltuk irányítani a játékot, a mi lábunkon járt többet a labda, de próbálkozásaink meddők maradtak. A kezdeti biztonsági játék után Ciganiks alakított ki gólhelyzetet, ám középre gurított lapos labdájára Krajčírik kapus számított. A másik oldalon Domonkos lábáról pattant a labda Lichý elé, aki kapásból tüzelt, de nem talált kaput.

Meglehetősen sok hibával tarkított mezőnyjátékkal folytatódott a találkozó, majd a 20. percben szöglethez jutottak a hazaiak. Domonkos ívelte be a labdát, Madleňák pedig mindenki fölé emelkedve fejjel megszerezte a liptóiak számára a vezetést – 1:0. Nem sikerült nagyobb fokozatra kapcsolni a gól után sem, sőt, a 28. percben csak a szerencsének köszönhetjük, hogy Madleňák nem duplázott. Újabb fejese centikkel ment el a bal kapufa mellett.

A csapatunkat ebben a nem épp szurkolóbarát időpontban is több mint 20 szurkoló buzdította a fagyos rózsahegyi lelátóról, de helyzetet kialakítani, gólt rúgni a pályán lévő sárga-kékeknek kellett volna. Ez kis szerencsével össze is jöhetett volna Hahnnak, aki a Pintotól kapott labdát egy látványos félfordulatból leadott lövéssel zúdította kapura – sikertelenül. Krajčírik épp ott állt, ahol a mi szempontunkból nem kellett volna.

A 35. percben Hahn került közel a kapuhoz, de lövés helyett a passz mellett döntött. Krstovićot választotta, aki már csak centerezni tudott a kapu előterébe. Ott viszont mindenki előtt elsuhant a labda úgy, hogy abból végül kirúgás lett. A félidő hajrájában a hazaiak játszottak veszélyesebben. Bobček lökete még elszállt a kapunk fölött, de Domonkos veszélyes szabadja után már Ricardónak kellett öklöznie, hogy ne legyen nagy a baj. Felejthető játékot és egy kapott gólt hozott az első félidő.

A második 45 percre csere nélkül jöttek ki a csapatok az öltözőből. A liptóiak pedig nem lacafacáztak, rögtön az első, gyors helyzetüket gólra váltották. Gerec némi szerencsével közelről növelte a hazai előnyt – 2:0. Ekkor már a hó is hullott, s hogy emiatt-e vagy sem, nem tudni, de a világítás is kiesett a stadionban. A hiba elhárításáig öt percre leállt a játék, volt egy kis idő kifundálni, mit kezdjünk a kétgólos hátránnyal.

Az 51. percben újra fényárban úszott a pálya, de a játék minőségén ez vajmi keveset változtatott. Krstović egy ígéretes helyzet után ugyan eltalálta a felső lécet, de hát az még nem számít gólnak, ráadásul lesen állt, mielőtt eljutott volna hozzá a labda. Majd jöttek a cseréink: Sharanit Veselovský, Andzouanát Moumou váltotta.

Mi frissítettünk, mégis Peter Struhár védencei mutattak többet támadásban. Domonkos a 61. percben saját emberbe lőtte a ziccert. Négy perc elteltével már nem volt ekkora szerencsénk, ismét büntetett a Rózsahegy. Veselovský elveszítette a labdát, lekontráztak bennünket, Bobček pedig nem hibázott a befejezésnél – 3:0. Nehezen viseltük a dolgot, a gólt követő egyik szabálytalan esetnél Balić és Muhamedbegovic sem tudott higgadt maradni, mindkettőjüket sárga lappal „jutalmazta” Kráľovič játékvezető. Tovább borzolta volna a kedélyeket, ha Bobček a 70. percben pontosabban céloz, de lapos lövése végül centikkel suhant el a jobb kapufa mellett.

633 néző váltott jegyet a mérkőzésre, közülük 25 szorított a mieinknek, és bár a háromgólos hátrány nem adott sok örömre okot, a szépítő találat azért így is tapsot érdemelt. A 78. percben jártunk, amikor Krstović passzolt a frissen pályára lépő Baloghoz, majd Moumouhoz került a labda, végül pedig a hálóban kötött ki – 3:1. A mérkőzés vége felé jött az eddigi legszebb helyzetünk, de Krstović próbálkozását Krajčírik bravúrral hárította.

Egy perccel később Ricardo viszont nem tudta megfogni Boďa lövését, amellyel megadta nekünk a kegyelemdöfést – 4:1. Kráľović játékvezető 8 percet húzott rá a meccsre, de a ráadásban az eredmény már nem módosult.

Keserű szájízzel távozunk a Čebrať hegység lábától, ahol ma nem sok esélyünk volt a győzelemre. Peter Struhár játékosai határozottabbak és hatékonyabbak voltak a befejezéseknél. A vereség annál is inkább fájó, mert már 8 pontra hízott a Rózsahegy előnye. A folytatásban jövő vasárnap a Nagyszombatot fogadjuk odahaza, a MOL Arénában.

Joao Janeiro (DAC): „Azt éreztük, hogy az első félidei eredmény, és az, hogy vesztünk, nem volt fair. Voltak lehetőségeink, de nem tudtuk gólra váltani azokat. A második félidőt rosszul kezdtük. Nem koncentráltunk eléggé, és már vagy 30 másodperc után gólt kaptunk. Attól a pillanattól kezdve már más volt a meccs. Amit a héten az edzéseken begyakoroltunk, nem működött. Ha nyerni akarunk, máshogy kell játszanunk.”

MFK RÓZSAHEGY -
FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY 4:1 (1:0)
Fortuna Liga, rájátszás, 1. forduló, Štadión pod Čebraťom, Rózsahegy, 2022.03.04., 17:00
Játékvezetők: Kráľovič - Pozor, Vorel