Dominik Kruzliak: Teljesen megérdemelt a továbbjutásunk

|
Interjú
| pé 15.7.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'

„Jól vettük az akadályt, segített a gyors gól.” Dominik Kružliak lett a DAC történelmének az első olyan játékosa, aki túllépte az ezer játékpercet az európai kupasorozatokban.

„Örülünk a továbbjutásnak. Tisztában voltunk vele, hogy nem lesz egyszerű dolgunk az északír környezetben és a műfüves borítású pályán. Jól vettük viszont az akadályt, segített a gyors gól. Az ellenfél egyszerűen futballozott, főleg beadásokkal veszélyeztetett. Boldog vagyok, hogy sikerült ezeket kivédekeznünk. Mi irányítottuk a játékot és teljesen megérdemelt a továbbjutásunk” – állapította meg az Európa Konferencia Liga 1. előselejtezőjének a Cliftonville-DAC (0:3) tegnapi visszavágója után csapatunk kapitánya, Dominik Kružliak, akinek ez volt a 11. „európai” összecsapása sárga-kék színekben. Ezzel beérte a klub idevonatkozó statisztikáinak az eddigi listavezetőit, Kalmár Zsoltot és Marko Divkovićot, ám Kruži abszolválta a legtöbb játékpercet az említettek közül – tegnap a DAC történelmének az első olyan labdarúgója lett, aki több mint ezer percet töltött a pályán az európai kupasorozatok keretén belül.

A DAC érvényesítette a papírformát Belfastban, és végül lényegesebben nagyobb gólkülönbségű győzelmet aratott, mint egy hete hazai környezetben. „Az első meccsen sok lehetőségünk volt, nagyobb arányban is nyerhettünk volna. Talán ennek is köszönhetően kezdtük nagyobb összpontosítással a visszavágót, a vezetés gyors megszerzését követően jól futballoztunk. Irányítottuk a játékot, és a második félidőben további két alkalommal betaláltunk. A csapat kiválóan dolgozott, hátul sikerült kapott gól nélkül lehozni az összecsapást, ami mindenképpen önbizalmat ad a bajnoki találkozókra is. Már vasárnap jön a Liptószentmiklós elleni meccs, amelyen otthon akarjuk tartani a három pontot, majd elkezdjük a felkészülést az Európa Konferencia Liga újabb fordulójára, amelyben a feröeri Víkingur lesz az ellenfelünk.”