Cliftonville F.C.
0:3
(0:1)
Cliftonville F.C. - DAC 1904
UEFA Európa Konferencia Liga 2022/23, 1. selejtezőkör • csü 14.7.2022, 21:00 • Solitude, Belfast
Gólok: 12. Veselovský 0:1 , 65. Krstović 0:2 , 90. Krstović 0:3
Játékvezető: Thorvaldur Árnason (ISL) • Asszisztensek: Johann Gunnar Gudmundsson (ISL), Andri Vigfusson (ISL) • Néző: 2000
92
Véget ér a találkozó, 5:1-es összesítéssel kiejtjük az északír Cliftonville FC-t az Európa Konferencia Ligából, és bejutunk a második selejtezőkörbe! Köszönjük a figyelmüket Belfastból! Találkozzunk legközelebb vasárnap a Fortuna Liga nyitányán, majd jövő héten a Feröer-szigeteken! Kiss Balázs kíván további szép estét!
91
A hazai lelátók szinte teljesen kiürülnek. Mi viszont ünneplünk! 2 perc lesz a hosszabbítás.
90
GÓÓÓL! 0:3, Krstović értékesíti a büntetőt, mi pedig jövő héten utazunk a Feröer-szigetekreeee!!!!
90
A Dunaszerdahely gólt szerzett!
Gólszerző KRSTOVIĆ.
89
Tizenegyest fúj nekünk az izlandi bíró! Káčerrel szemben szabálytalankodik a kapus.
88
"Repülj velünk a szerelem szárnyán..." – éneklik a mieink a vendégszektorban.
85
A cserék előtt Muhamedbegović talált a hálóba, de lesen állt, a cserék után pedig Rymarenko került nagy helyzetbe, de nem talált a hálóba. A kapuson is átpréselte a labdát, de a gólvonalól menteni tudott a Cliftonville.
81
A jövő heti mérkőzést a Vikingur ellen szerdán játszuk.
79
Szabadrúgással kísérletezik az északír ellenfél. Veszelinov viszont felkészült az ilyen beadásokra. A hazai közönség soraiból közben egyre többen veszik az irányt a kijárat felé.
74
Most már csak a sárga-kék drukkereket lehet hallani a Solitude stadionbann. 4:1-re vezetünk, innen már ezt nem ronthatjuk el negyed órával a vége előtt. Ez pedig azt jelenti, hogy jövő héten Feröer-szigeteken, a Vikingur csapate ellen folytatjuk az EKL-küzdelmet. De van még hátra kb. 15 perc... Hajrá DAC!
73
Veselovskýnak jön meg a lövőkedve, csak sajnos túl pontatlan, a labda nagyon fölé száll.
72
lemegy Hahn, bejön Rymarenko.
69
lemegy Lowe, bejön Rory Hale.
66
Szurkolóinkkal együtt ünnepli a gólt a csapat, Krstović pedig meg is érdemli a gratulációkat, hiszen a múlt heti után most is beveszi Talley kapuját.
65
GÓÓÓL! Így kell beállnia egy cserének! Krstović pályára lép, majd egy perccel később nagyon nagy gólt lő – 0:2
65
64
lemegy Balogh, bejön Krstović.
62
Kihagyjuk a tutit, amellyel akár le is zárhattuk volna a meccset! Kiváló kontrát vezetünk, Veselovský hozza végig a labdát, majd az utolsó pillanatban továbbítja Káčerhez, aki Baloghoz passzol. Ő veszi végül célba a kaput, de csak Talley-t teszi naggyá. Kimarad az ordító gólhelyzet.
59
Nem szabad elveszteni a labdát, mert baj lehet belőle. Nem tudja ez Balogh, mert bizony elkönnyelműsködi, és szinte azonnal lecsapnak a hibára a hazaiak: Ronan Hale lövése végül elsuhan a kapunk felett.
56
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Muhamedbegović).
54
lemegy Doherty, bejön Gormley.
53
Ziccert ront Dimun! Veselovský adja be a szögletet, amely után nem tud felszabadítani McLaughlin csapata. Dimunhoz kerül a labda, de csak a felső lécet találja el. Ha pár centivel lejjebb megy, már 0:2 lenne az eredmény.
50
Veszelinov véd hatalmasat Mallon lövése után!
47
Hahn helyzetével indul a játákrész, kiszorított helyzetből centikkel emel a felső léc fölé.
46
46
45
Mindössze egy perc lesz a ráadás.
42
Hajrá DAC! Hajrá DAC! – zúgja az 55 fős vendégtábor 3 perccel az első félidő vége előtt.
40
Brunetti 30-ról! Megpróbálja, de Talley rajta van a lövésen. Gól ugyan nem nincs belőle, de szöglet igen.
36
Az UEFA tavaly eltörölte az idegenben szerzett gól jelentőségét, így a hazaiak bármilyen arányú egygólos győzelme (1:0, 2:1, 3:2 stb.) esetén hosszabbítás, majd esetlegesen büntetőpárbaj következik. Minden más eredmény az egyik vagy másik együttes egyeneságú továbbjutását jelenti.
34
Az ötödik sem volt veszélyesebb, de Brunetti sérül meg egy fejelés után, ápolni kell, de nincs nagy baj, folytatni tudja a játékot.
32
A negyedik szögletét rúgja a hazai csapat, az eredmény ugyanaz, mint a korábbi háromnál: nincs gólhelyzet.
28
Szép és gyors passzolgatás után Szánthó zárja lövéssel az akciót, de nagyon kevés erőt visz bele, a labda alig vánszorog el a kapuig, Talley-nek így nincs nehéz dolga. Nincs újabb vendéggól, marad a 0:1.
27
Ronan Hale 25-30 méterről megeresztett lövése hal el Veszelinov ölelésében.
26
A Cliftonville a 13. országból (csak Ausztriából volt kettő) a 14. ellenfelünk az európai kupasorozatokban, és az első a Brit-szigetekről. Észak-Írország a 12. ország, ahol pályára lépünk valamelyik európai kupaszíntéren.
23
Káčer távoli lövésére kell leérnie Talley kapusnak, aki most nem húzza úgy az időt, mint egy hete a MOL Arénában.
22
Veszélyesek az ellenfél beívelései. Dimunnak kell takarítania, Káčer pedig a segítségére siet.
20
Itt az újabb szabadrúgás, ez most a hosszúra érkezik McDonaghtól, de túl erős volt, és a kapu mögött hagyja el a játékteret.
17
Megint egy pontrúgás Mc Donaghtól, ez is Veszelinové a végén. Nagyon pontosak a hazai szabadrúgások. Oda kell figyelnünk, mert még nem lefutott ez a párharc, és a Vörösök a vesztes állás ellenére nem adták fel a meccset.
16
Kontrából alakítunk ki gólhelyzetet. Káčer viszont nem tudja átemelni Talley-t, marad a 0:1. Összesítésben viszont már 3:1 a javunkra.
15
A hazai kapitány, Ives végez el veszélyesen egy szabadrúgást, Veszelinov viszont védeni tud, a labda a hálóba tartott.
14
Az első támadásunkat sikerül gólra váltani!
12
GÓÓÓL!
Veselovský megszerzi a vezetést! Balogh alapvonalról visszatett labdáját vágta a jobb kapufa segítségével a Cliftonville hálójába – 0:1
12
Gólszerző VESELOVSKÝ.
9
Csalóka az a műfüves borítás. Blackmnan már másodszor csúszik meg rajta, szerencsére nem döntő pillanatban.
7
Egy beadás a jobb szélről, McDonagh-tól, de nincs piros mezes elől, csak a zöld trikós Veszelinov, aki magabiztosan fogja labdát. Az északír együttes a kezdeményezőbb, aktívabb csapat.
4
Veszélyesen pattan a labda Hale-ról, de a végén nincs gólveszély. A hazai publikum ennek ellenére nagyon lelkes, felállva tapsolja a kedvenceit.
3
Magasan érkezik a labda Veszelinov elé, de kapusunk egyértelmű jelét adja annak, hogy ez bizony az övé lesz. Úgy is lett.
2
Káčer ment szögletre McDonagh elől.
1
Pályán az este főszereplői. Mi az új sárga szerelésben, a hazai Cliftonville pirosban.
A cserejátékosok elfoglalják helyüket a kispadon, erősödik a taps és a buzdítás a lelátón, hamarosan érkeznek a csapatok is a műfüves játéktérre.
Nem sokkal ezelőtt az is eldőlt, hogy a párosításunkból továbbjutó gárda a feröer-szigeteki Víkingur Gota csapatával találkozik a 2. selejtezőkörben. Már a jövő héten.
A pályával szinte egyvonalban kaptak helyet csapatunk szurkolói. Mintegy 50-en lehetnek, és egyelőre hangosabbak a hazaiaknál, akik nagyon barátságosak és segítőkészek a vendégekkel szemben.
Dunaszerdahelyen ma 30 fok feletti értékeket mutattak a hőmérők, itt Belfastban viszont nincs ennyire meleg, mindössze 17 fok van fél órával a mérkőzés kezdete előtt. A pályán nagy a mozgás, mindkét csapat bemelegít, a szurkolók pedig a helyüket keresik a lelátón.
Tartsanak velünk, s akkor biztos, hogy nem maradnak le a mérkőzés egyetlen fontos momentuámáról sem.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00-kor kezdődik.