Nagymihály
4:1
(3:0)
Nagymihály - DAC 1904
Fortuna Liga 2021/22, 1.forduló • va 25.7.2021, 17:00 • Štadión MFK Zemplín Michalovce
Gólok: 31. Begala 1:0 , 37. Kanu 2:0 , 45. Žofčák 3:0 , 60. Taiwo 3:1 , 84. Vaško 4:1
Játékvezető: Peter Krážovič • Asszisztensek: Milan Štrbo, Erik Weiss • Néző: 750
90+3
Véget ér a mérkőzés. Egyáltalán nem a mi elképzelésünk szerint alakult a találkozó. Javítani egy hét múlva lehet hazai pályán az újonc Liptószentmiklós ellen. De előtte még fogadjuk a Partizan Belgrádot is az EKL-ben.
Kiss Balázs köszöni a figyelmüket, és kíván szép estét!
90
Három perc lesz a ráadás.
90
Kvocera lövi el a kapunk előtt keresztbe, de nincs érkező ember, aki bepöckölje az ötödiket.
89
Sharani közelről csak a kapust találja telibe!
87
Csere a MFK Zemplín Michalovce-nél/nál: lemegy Žofčák, bejön Gembický.
Csere a MFK Zemplín Michalovce-nél/nál: lemegy Magda, bejön Ranko.
86
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Taiwo, bejön Sharani.
85
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Magda (MFK Zemplín Michalovce).
84
A Michalovce csapata gólt szerzett! Gólszerző VAŠKO.
83
A friss erő, Kvocera igyekszik zavart kelteni elől, de Beskorovainyi ura a helyzetnek.
81
Andzouana jól gondolta, de rosszul csinálta: hosszú labdáját Vera sehogy sem tudta utolérni.
78
Megpróbáljuk még dramatizálni a mérkőzés utolsó harmadát, de nagyon szívósan védekeznek a hazaiak, akik most már csak kontrából támadnak.
74
Csere a MFK Zemplín Michalovce-nél/nál: lemegy Kanu, bejön Kvocera.
72
Kanu erős, középre tartó bombáját fogja magabiztosan Jedlička.
71
Balić küldta a sarokról a hosszúra a labdát, ahol Beskorovianyi számított minderre. Ha egy kicsit pontosabban céloz, meglenne a második gólunk is.
68
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Balić (FK DAC Dunaszerdahely 1904).
67
Csere a MFK Zemplín Michalovce-nél/nál: lemegy Begala, bejön Mendez.
64
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Begala (MFK Zemplín Michalovce).
62
Így született a gólunk:
Schäfer András passzolta a védőfal mögé a labdát, a kapus pedig nagyon rosszul jött ki a kapujából, Taiwónak pedig sikerült átfejelnie őt – 3:1
61
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Nicolaescu, bejön Andzouana.
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Ciganiks, bejön Vera.
60
A Dunaszerdahely gólt szerzett!
Gólszerző TAIWO.
57
Taiwo jól fordult le őrzőjéről a büntetőterületen belül, majd térdre rogyott, de nem volt szabálytalanság, Artabe tisztán szerrelte őt.
53
Schäfer a tőle megszokott erőszakossággal és rámenőséggel tartotta meg a labdát, amely így került végül Nicolaescuhoz, de csak egy szögletet tudtunk kiharcolni az akcióból.
49
Nicolaescu bombáz mellé. Rymarenko volt az, aki lekészítette neki a labdát. Aktívan kezdi a második félidőt a DAC!
47
Taiwo fejese száll a kapu irányába Balić szabadrúgása után, a kapus a helyén van.
46
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Moumou, bejön Rymarenko.
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Njie, bejön Divković.
46
45+1
45
Nagyon kellemetlen, de attól még valóság: három gólt kaptunk egy félidőben. Magda jobbról érkező beadását Žofčák fejjel juttatta a kapunkba – 3:0
45
A Michalovce csapata gólt szerzett! Gólszerző ŽOFČÁK.
42
Baić adott be a sarokról, mígnem Moumou elé pattant a labda, de olyan szerencsétlenül találta azt el, hogy se kapura lövésnek, se beadásnak nem lehet elkölvelni a próbálkozást.
40
Nem így képzeltük el az első félidőt...
37
GÓL! Növeli előnyét a Nagymihály.
Kanu több mint 20 méteren keresztül egyedül vezethette kapura a labdát, és köszönte szépen, élt is a lehetőséggel – 2:0
37
A Michalovce csapata gólt szerzett! Gólszerző KANU.
33
Balić rúgja a sorfalba a szabadrúgást.
31
Vezet a Nagymihály!
Beskorovainyi szarvashibát vétett, Kanu játszi könnyedséggel elvette tőle a labdát, Begala pedig mintegy 16 méterről a hálóba bombázott – 1:0
31
A Michalovce csapata gólt szerzett! Gólszerző BEGALA.
28
Balić ugratta ki a legjobb pillanatban Taiwót a védőfal mögül, de Filip Vaško már blokkolta a csatárunk beadását.
27
Az első szögletünket Schäfer harcolta ki.
25
Nicolaescu és Balić igyekezett megjátszani egy figurát a sűrűjében, de ott annyi volt a hazai láb, hogy lehetetlen volt átpréselni a labdát.
21
Ebben most több volt!
Schäfer szépen továbbított Nicolauescuhoz, aki az ötös vonalán cirkáló Taiwóhoz passzolt, de neki már nem jött össze a sarkazás – elmaradt a gól.
18
Könnyen elveszétjük a labdát a támadóharmadban. A nagymihályi védelem egyelőre remekül oldja meg a feladatát.
14
Hazai akciónak tapsol a közönség. Kanu csapata be egy pimasz csellel Njiét, majd lőtte el a labdát, de nem találta el a kaput.
12
Ismét Brunettinek kellett tisztáznia, ezúttal Magda elől vágta ki szögletre a labdát. A sarokrúgás után Kotula veszélyeztetett fejjel, de fölé célzott.
8
Újoncunknak, Ciganiksnak lép oda keményen Kotula. A bíró szabadrúgást ítél a javunkra.
7
Nicolaescu és Schäfer kombinált a jobb szélen, de hazai védők elvették tőlünk a labdát.
5
Az első öt perc passzjátékkal, komolyabb helyzet, ill. kapura lövési kisérlet nélkül telt el.
1
Taiwo ment el szépen a bal oldalon, de beadása már kevésbé szépre sikeredett.
1
-6
Tavaly egy 5:0-ás győzelemmel indítottuk a szezont. Egy ilyen eredménnyel ma is szívesen kiegyeznénk.
-10
Legfeljebb 2200 néző lehet ma jelen az aktuális vírusellenes intézkedéseknek megfelelően, de egyelőre ennyien nincsenek még a stadionban.
-15
Már túl vannak a meccs előtti bemelegítésen a csapatok. Ma a hazai együttes játszik sárga-kék szerelésben, mi pedig először húzzuk magunkra új idegenbeli szerelésünket, amely sötétkék színű.
-30
A mai mérkőzéssel megkezdődik a Fortuna Liga 2021/2022-es szezonja. Tartsanak velünk, ha nem akarnak lemaradni a találkozó legfontosabb momentumairól.