Víkingur Gøta
0:2
(0:1)
Víkingur Gøta - DAC 1904
UEFA Európa Konferencia Liga 2022/23, 2.selejtezőkör, 1.mé • sze 20.7.2022, 19:00 • Tórsvøllur, Torshavn
Gólok: 8. Krstović 0:1 , 81. Ciganiks 0:2
Játékvezető: Nejc Kajtazovic (SVN) • Asszisztensek: Grega Kordež (SVN), Roberto Ponis (SVN) • Néző: 610
90+2
A játékvezető pedig lefújja a találkozót! Bravó, megvan az újjabb győzelmünk az EKL-ben, és nagy esélyünk van arra, hogy továbblépjünk a harmadik körbe, de előbb van még egy visszavágó jövő hét csütörtökön. Várjuk Önöket akkor is! Kiss Balázs kíván szép estét! Hajrá DAC!
90+2
Még egy veszélyes szöglet a végére a vikingektől, de nem tudnak szépíteni.
90
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál:
lemegy Krstović, bejön Szolgai.
89
Kapufát rúg Justinussen! De ehhez kellett Veszelinov védése is. Szinte a semmiből jött a lövés.
87
86
lemegy Veselovský, bejön Nebyla.
lemegy Káčer, bejön Rymarenko.
85
Reynatrod védi Veselovyký bombáját, majd Nicolaescu közeli lövését is hatástalanítja.
84
Ez az eredmény már sokkal megnyugtatóbb, mint a 0:1. Innentől már csak mi ronthatjuk el.
81
GÓÓÓL! Ciganiks kap ajándéklabdát, miután két feröeri védő is luftot rúg egy jobbról érkező beadás után. Kapásből lő a lett, amelyből óriási gól lett – 0:2
81
A Dunaszerdahely gólt szerzett!
Gólszerző CIGANIKS.
79
A párharcunk továbbjutója a 3. selejtezőkörben a grúz-román Saburtalo Tbiliszi-FCSB csata nyertesével találkozik.
78
A mérkőzésen először hallani a hazai szurkolókat is, érzik sajnos, hogy megzavarhatók vagyunk hátul.
74
Veszélyes szabadrúgás érkezik a kapunk elé, melyet Dimun csúsztat ki szögletre.
73
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Blackman).
69
68
Blackman tűzi rá 4-5 méterről, de nem lepi meg a kapust. A labda pedig a hálóba tartott.
67
Szép kombináció után Nicolaescu próbál kapura fordulni, de annyian állnak előtte, hogy onnan lehetetlen a kapuba juttatni a labdát. A lepattanóból kontrát vezet a Víkingur, de visszaérnek a védőink.
65
A nyolcadik szögletünket Veselovský végzi el, ennél azonban tud ő jobban is beadni a sarokról. Ez most nem jön össze.
63
Adrian Guľa szánja el magát elsőként cserére a két edző közül.
62
lemegy Moumou, bejön Andzouana.
lemegy Szánthó, bejön Nicolaescu.
60
Ezúttal viszont heten is felzárkóznak egy támadáshoz, melynek végén Veszelinov kezében köt ki a labda. Sok a pontatlanság a részünkről.
58
Kevés a tiszta gólhelyzet, de nem könnyű egy olyan csapat ellen, amely, ha kell 10 emberrel védekezik.
55
Veselovský messziről – fölé. Dominik tegnap ünnepelte a 20. születésnapját. Egyelőre nem sikerül góllal ünnepelnie.
53
Olsen kiszoríott helyzetből próbálkozik egy lövéssel, de nem az elképzelései szerint alakulnak a dolgok. Örüljünk ennek.
52
Ketten is támadják Veszelinovot a kapuja előtt az ötösön belül, ám ezt a játékvezető is észreveszi, és a sípjába fúj.
52
Az Európa Konferencia Liga jelenlegi 2. selejtezőkörébe a gibraltári Europa FC elleni két győztes, ám kiegyenlített mérkőzést hozó sikeres párharc után jutott be a Víkingur.
49
Szabadrúgás a hazai oldalon. A labda el is jut Veszelinov elé, végül kapusunk magabiztosan szorítja azt magához.
47
Krstović kemény bombája száll el centikkel a hazai kapu fölött!
47
Egy félidőnyi játék után vezetünk a Feröer-szigeteken, csere nem volt a szünetben.
46
45+1
44
Igéretes helyzetet hoz össze Veselovský és Szánthó, a lövés viszont elmarad a kombináció végén, csupán szögletig jutunk.
43
Moumou egy korábban már látott bfejezést választ. Az elsőből szöglett, ebből most kirúgást.
41
Közben kisütött a nap Torshavnban. Ritka pillanat az ilyen.
38
Veszelinov bravúrja ment meg minket az egyenlítő találattól! Szöglet után G. Vatnhamar fejel tisztán, de nincs bent a labda!
38
Nagyobb nyomást kéne kifejtenünk a félprofi Víkingurra. Legutóbb a 2018/19-es idényben szerepelhetett Európában a feröeri ezüstérmes, amikor is a 2. selejtezőkörben a grúz Torpedo Kutaiszi ütötte ki őket.
35
Moumouval szemben követnek el szabálytalanságot hátul, Blackman ívelheti fel a labdát.
33
Káčer távoli bombája veszti el erejét a kapusban. Ez volt a második kaput eltaláló lövsünk az első félidőben. Az elsőből gól született, most nem ment be.
31
Óriási ziccert puskáz el a Víkingur! Kružliak önfeláldozóan vetődik bele Johansen kapu felé tartó lövésébe! Ezt most megúsztuk!
29
27
Moumou alakítja ki magának a lövőhelyzetet a tizenhatos vonalához közel, de próbálkozásába beleér egy védő. A szögletet Szánthó végzi el, majd Reyntrod kapus lehúzza a levegőből.
25
A hazaiak első helyzete! Olsen fejére érkezik a bal oldali beadás, Brunetti lemarad, a víkinguri viszont pontatlan, és mellé küldi a labdát.
24
Pontatlan kiugratás Dimuntól Veselovský felé, ezt a labdát nem lehetett elérni.
22
Krstović távoli lapos lövése kerüli el ezúttal Reynatrod kapus kapuját.
21
Nem a Víkingur alakítja a játék menetét. Hosszú labdákkal igyekeznek zavart kelteni a védelmünkben, egyébként nem igazán kombinatíval.
20
Veszélytelen az ellenfél első szöglete.
18
Két perc alatt két sárga lapot is begyűjtünk. Előbb Kružliak akasztott meg egy kontrát, majd Moumou csúszott el a műfüvön, és már nem tudta visszahúzni a lábát.
18
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Moumou).
16
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Kružliak).
15
Szánthó és Veselovský ezt most kicsiben oldja meg, de nem a legjobban. A megismételt sarokrúgás már veszélyesebb, gólhelyzet viszont nincs.
15
Jön az első szögletünk.
15
A mindössze 14 éves történelmük ellenére immár két bajnoki címmel is büszkélkedhetnek a Vikingek, a hazai kupát és a szuperkupát egyaránt ötször hódították el.
13
Szánthó ível a kapu elé, ott viszont G. Vatnhamar fejeli a saját kapusa kezébe.
11
Nagyon összeszedetten játszunk, szinte labdához sem engedjük jutni északi ellenfelünket.
10
Veselovský kapáslövése száll fölé!
7
Micsoda góóól! Vilámmrajtot vesz a mérközés, Blackman vezeti be a labdát a 16-osba, középre ad, ott pedig Krstović ollózva vágja azt a kapu közepébe – 0:1
7
Gólszerző KRSTOVIĆ.
1
A hazai együttes játékosai kék felsőben és fekete nadrágban, mi az új sárga szerelésünkben lépünk a műfüves pályára.
A Feröer-szigeteken, a helyi bronzérmes ellen kezdjük az Európa Konferencia Liga 2. előselejtezőjét.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00-kor kezdődik.