2:0
(2:0)
Víkingur Gøta
DAC 1904 - Víkingur Gøta
UEFA Európa Konferencia Liga 2022/23, 2.selejtezőkör, viss • csü 28.7.2022, 21:00 • MOL Aréna
Gólok: 26. Krstović 1:0 , 34. Veselovský 2:0
Játékvezető: Juxhin Xhaja (ALB) • Asszisztensek: Ridiger Çokaj (ALB), Mario Shazivari (ALB) • Néző: 5076
90+1
Balogh lövése zárhatta volna le a meccset, de kicsvel fölé céloz.
90
Három perc ráadás jön.
88
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Balogh).
87
Álljatok föl! – erre buzdítja a MOL Aréna közönségét a B-közép.
86
Risvanis négy méterre a kaputól fölé fejel!
85
Három a kettő ellen vezethettük volna kapura, de Dimun rossz helyre adja Szánthónak a labdát. Utána Nicolaescu harcolja ki a szögletet.
81
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál:
lemegy Krstović, bejön Balogh.
77
Ötös cserével próbál frissíteni a vendégek edzője. A pályán közben semmi jelentős esemény nem történt. Most viszont Krstović rúg közelről egy oldalhálót.
76
74
72
Szánthó kapja lesen Kalmár mély indítását.
71
Moumou veszélyes ívelését ismét Krstović piszkálhatta volna be a kapuba, de a Víkingur kapusa jó helyen várta a labdát.
69
Krstović lökete találja telibe a vikingek hálóőrét. Az ellenfélnek már csak arra futja erejéből, hogy kivágja a labdát, vagy beleálljon egy-egy lövésbe. Jövő héten vár ránka a bukaresti FCSB, az egykori Steaua csapata.
65
A csere előtt pedig fontos dolog történt! Muhamedbegović bődületes bombája vágódott a felső lécről a gólvonal mögé, de a játékvezető nem jól látta, és nem ítélt gólt...
63
Kalmár Zsolti 16 hónapnyi kihagyás után játékra jelentkezik!
59
Elkészülnek erejükkel a feröeriek. Ahhoz nem fér kétség, hogy mi jutunk tovább.
54
53
Veszély a mi kapunk előtt!
Veszelinov rosszul jön ki a kapuból egy szögletnél, és már tart a hálóba a labda, amikor Brunetti útját állja.
52
Magasabb hangerőre kapcsol a közönség, élvezi a találkozót az 5076 néző. A Feröer-szigetekről nem érkeztek szurkolók.
50
Dimun rúgja meg kishíján a harmadik gólunkat, labdája kicsivel csorog el a bal kapufa mellett.
46
Hatalmas helyzettel indul a játékrész!
Krstović ballal tűzi rá, ezt üggyel-bajjal védi a kapus, majd a frissen beállt Szánthó ismétel közelről, de ez is Rexnatrodé lesz.
46
lemegy Andzouana, bejön Szánthó.
lemegy Káčer, bejön Nicolaescu.
46
45+3
45+2
Andzouana lövését fogja a végén Reynatrod kapus.
45+1
45
Jobbára mezőnyjáték jellemezte az első félidőt, de két gólt így is sikerült rúgnunk, és innen már csak magunk ronthatjuk el. 5 gólt kéne rúgnia az ellenfélnek, ha tovább akar jutni.
41
Dimun kezére kerül a kapitányi karszalag.
40
lemegy Kružliak, bejön Risvanis.
38
Összesítésben 4:0-ra vezetünk, Kružliak pedig ismét célba veszi a kaput, de erre a próbálkozásra számít Reynatrod. Közben cseréhez készülődünk. Úgy néz ki, újoncot avatunk a görög Risvanis személyében.
34
GÓÓÓL! Veselovský bombája akad be a feröeri kapuba. Csodás lövés volt 20 méterről, jobb külsővel. A kapus ugyan még beleért, de védeni már nem tudott.
34
A Dunaszerdahely gólt szerzett!
Gólszerző VESELOVSKÝ.
33
Látszik a két csapat közti technikai különbség. A vendégeket inkább a szívük hajtja, mint a futballtudásuk.
30
Kružliakot kell ápolni egy ütközés után.
29
A másik mérkőzés közben befejeződött, az FCSB 4:2-re legyőzte a Saburtalo Tbilisit, így ha ma továbbjutunk, akkor jövő héten a bukaresti csapat érkezik a MOL Arénába.
26
GÓÓÓL! A bombaformában játszó Krstović ezen a meccsen sem marad adósunk a góllal. Kb. 18 méterről veszi célba a kaput, a labda megpattan egy védő lábán, így változtat irányt, de a kapus tehetetlen – 1:0
26
Gólszerző KRSTOVIĆ.
25
Krstović lövésébe állnak bele a védők.
20
Eseménytelen percek után újabb sarokrúgás következik. Mi végezzük el.
17
Veselovský végzi el a harmadik szögletünket, de kifejelik a beívelt labdát a vendégek.
14
Az első nagy ziccer a meccsen! Ki más nevéhez fűződhetne, mint Krstovićéhoz?! Brunetti passzával tör kapura, a távolabbi sarkot célozza meg, de Reynatrod kapus bele tudja tenni a lábát a lövésbe.
14
4:2 a másik meccsen, fordított a Bukarest.
11
Hosszas labdajáratás után Muhamedbegović íveli át az oldalvonal mellől a hosszú oldalra, ahol Blackman veszi le, de nem kerül helyzetbe.
9
Krstović ellen fúj a bíró. Túl sokáig cipeli a labdát, majd kicsit visszahúzza a védőjét, ezt vette észre az albán játékvezető.
6
Mi közben elvégzünk egy szögletet, amely a hosszúra érkezik Káčerhez, de nem a legjobb módon.
6
Már 3:2 a Bukarestnek.
5
A számunkra fontos másik mérközésen a 79. percben FCSB-Saburtalo Tbiliszi 2:2. E pillanatban a párharcunk továbbjutója grúz ellenfelet kapna.
3
Egy gyenge fejes a vendégek 22-esétől, Olsentől, de Veszelinov ilyenekkel szokott bemelegíteni.
2
Csodás nyár este, csodás hangulat, tovább kell jutni.
1
Megérkezett a két csapat a pályára. A vendégek kék mezben, fekete nadrágban, mi sárga szerelésben. Fantasztikusan szól a mérkőzés előtt a Nélküled.
2:0-áról futunk neki a hamarosan kezdődö mérkőzésnek. Maradj velünk, és nem maradsz le a találkozó egyetlen fontos pillanatáról sem.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00-kor kezdődik.