Slovan
DAC 1904 - Slovan
Fortuna Liga 2022/23, 19.forduló • va 12.2.2023, 17:30 • MOL Aréna
Gólok: 7. Blackman 1:0 , 67. Kucka 1:1
Játékvezető: Peter Krážovič • Asszisztensek: Branislav Hancko, Daniel Poláček • Néző: 9161
90+3
Krážovič játékvezető háromszor fúj a sípjába, ezzel véget ér a találkozó. Több mint egy félidőn keresztül emberhátrányban futballozva sikerül itthon tartani egy pontot. Jövő héten Nagymihályba utazunk, tartsanak velünk akkor is. Kiss Balázs köszöni a figyelmüket!
90+1
Csere a SK Slovan Bratislava-nél/nál:
lemegy Kankava, bejön Agbo,
lemegy Abubakari, bejön Sharani.
90
Lovat rúg oldalhálót. A negyedik játékvezető pedig jelzi, hogy 3 perc lesz a ráadás.
89
Álljatok föl! – buzdítja az egész stadiont a B-közép, közben kakaskodás tör ki a pályán a játékosok közt.
88
Kucka fejeli a kapunk fölé a labdát, a felugrásnál letarolja Ramadant.
86
lemegy Čavrić, bejön Green,
lemegy Weiss, bejön Zmrhal.
84
Ramadan beadásából Niarchos szerez kishíján gólt, de Chovan szemfülesebb volt! Ez nagy lehetőség volt!
84
Közeledik a hajrá, izgalmas pillanatok várnak ránk.
78
A hálónkban a labda, de les címén érvényteleníti a találatot a bíró. Abubakari lett volna a gólszerző. Az akció pedig egész hátulról indult, egy ütközés után, mejdben Gavrić is megsérül.
77
Érthetetlen, most mit fúj Krážovič, de verdiktjét a lelátóról is füttyszó kíséri.
74
Káčer beívelése után Chovannak kell kiöklöznie a labdát a sűrűjéből.
74
De Marco lök nagyot Blackmanen, ezt most észreveszi a bíró.
71
Rég láttunk ilyet: helyzetbe kerültünk, de Gavrić lövésébe Kashia áll bele.
70
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Brunetti).
67
Kiegynlít a Slovan. Chakvetadze jobbról érkező beadását Kucka előtt Petrášba lövi, de a kipattanót már a hálóba – 1:1
67
A Slovan gólt szerzett!
Gólszerző KUCKA.
66
Nézőcsúcs mindjárt a szezon elején: 9161 néző váltott jegyet a meccsre.
63
Nagyon sok van még hátra a meccsből, pedig nem bánnánk, ha most azonnal lefújná a bíró...
61
Ezekben a pillanatokban minden erőnkkel a védekezésre koncentrálunk. Mindent bele! – skandálja közben a közönség.
60
Ismét Petráš! Ezúttal Kucka kemény bombáját védi látványosan!
58
Weiss lövését hárítja a kapusunk!
56
Čavrić lökete után szögletet kapnak Weissék, de nem veszélyes a sarokrúgás. Az viszont biztos, hogy Petrᚠnem unatkozik ezen a találkozón.
55
Hajrá DAC! – zúgja rendéthetetlenül a B-közép. Az biztos, hogy a szurkolókon nem múlik semmi, most is 12. játékosként buzdítják a csapatot.
53
Kankava marad lent a földön. Előbb még ő volt szabálytalan, most vele szemben vétkezett Gavrić, de ez a megmozdulás nem ér lapot.
52
Sárga lap a csapatnak SK Slovan Bratislava (Kankava).
51
Nagyon kell koncentrálnunk, mert a Slovan minden erejével azon van, hogy kiegyenlítsen. Most Petrᚠvéd magabiztosan. Gyerünk, fiúk, mindent bele!
48
Egyik edző sem cserélt a szünetben.
47
Kemény 45 perc áll előttünk. Emberhátrányban, de még mindig egygólos előnyben játszunk. Hajrá DAC!
46
46
45+3
Még egy szabadot elvégezhetnek Weissék, de Kucka mellé céloz. Ezzel a jelenettel zárul az első félidő.
45+3
Kucka lapos lövése suhan el a kapunk mellett.
45+2
A MOL Arénában eddig 11-szer találkoztunk a pozsonyiakkal, öt győzelem mellett két döntetlen és három vereség a mérlegünk.
45
Három perc lesz a ráadás.
44
Nyom a Slovan, de egyelőre álljuk a sarat.
43
Adrian Guža azonnal reagál a kialakult szituációra: Kalmárt veszi le a pályáról és Kružliakot küldi be a védelembe. Kemény dolgunk lesz 10 emberrel a Slovan ellen...
42
lemegy Kalmár, bejön Kružliak.
41
Ajajjj... Risvanis rántja vissza Abubakarit, a játékvezető pedig egyből a pirosat veszi elő a zsebéből.
40
Piros lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Risvanis).
39
lemegy Medveděv, bejön Pauschek.
38
Medveděvet le kell cserélni, mutatja a vendégek csapatorvosa. Brunetti szerencsére folytatni tudja a játékot.
37
Most Medveděv és Brunetti ütközik egy keményet, mindkettő a földön marad, ápolás kell. Áll a játék.
36
Kezd eldurvulni a helyzet, a felfokozott lelkiállapotban jászó srácok most néhány sportszerűtlen megmozdulással tördelték a játékot. De lecsillapodnak a kedélyek, és megy tovább a meccs.
34
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Pinto).
32
Kalmár ívelésétk kifejelik, majd Pinto teszi vissza az ötösbe, de ez nem jó Blackmannek, ráadásul támadó szabálytalanságot fúj a játékvezető.
32
Kankava szabálytalakodik Blackmannel szemben, ez bizony szabadrúgás a szögletzászló mellől.
30
Niarchost rántják le, De Krážovič néma síppal továbbot int.
30
Oldalháló! Čavrić rúgja a vendégektől.
28
Hatalmas Slovan-helyzetet hárít reflexszel Patráš. Egy szöglet utáni labdát fejelnek kapura.
27
A görög játékos személyében újoncot avat a DAC.
27
lemegy Krstović, bejön Niarchos.
25
Nem jó hír: Krstović ballag le szomorúan a pályáról. Megsérült, cserélni kell.
23
Nem ismerünk elveszett labdát, óriási küzdelem folyik a pálya minden egyes négyzetcentiméterén. Abubakari gyene pörgetése közben csemege Petrášnak.
21
De Marco fejeli mellé a sarokról érkező labdát.
20
Gavrić próbálkozik jó 22 méterről egy lapos lövéssel. Sajnos nem voltelég erős a löket, Chovan megfogta. Közben már szögletet rúg az ellenfél.
19
Most az égszínkéknél van többet a labda, de Kalmár egy gyors kontra után majdnem ziccerbe hozza Karstovićot. Kár, hogy csak majdnem. A védők is számítottak a csapatkapitányunk átadására.
17
A Slovan már lejátszotta az év első tétmérkőzését: kedden a Slovnaft Cup nyolcaddöntőjében 2:1-es győzelmet aratott a Besztercebánya otthonában. Március 1-jén a Somorjával csapnak össze a negyeddöntőben.
15
Pontrúgás után kerül a kapunk elé a labda, de Pinto a lehető legjobbkor tisztáz fejjel. A megítélt szöglet nem veszélyes.
14
Káčer csere nem jön be, nem sikerül kihozni a labdát. Közel a kapunkhoz a Slovan.
13
Lovat lövése Pintóról pattan szögletre, a sarokrúgás után Gavrić szabadít fel.
11
Mindkét csapat elszántan harcol, küzd, nagy az iram, jó a meccs!
7
Micsoda kezdés! Andzouana kapu elé ívelt labdája Blackmant találja meg, aki elsőre a jobb kapufára rúgja, de az ismétlésnél már nem hibázik – 1:0
7
A Dunaszerdahely gólt szerzett!
Gólszerző BLACKMAN.
6
Veszélyes szöglet! Kalmár adja be a sarokról a labdát, de a rutinos Kucka kifejeli.
6
A mai a Slovan elleni három összecsapásunkból az első, amely tavasszal játszunk. Kétszer a rájátszás keretében találkozunk az égszínkékekkel.
4
Még a füstbombák füstje és szúrós szaga tölti be a stadiont, de mindez hozzátartozik egy ilyen presztizsű meccshez. A Slovan jön egy bedobással.
1
Elkezdődött a mérkőzés. Medveděv beadását Petrᚠhúzza le a magasból.
1
...és szól a Nélküled.
Telnek a sorok a lelátón, a játékosok közben bemelegítenek. 5 °C van Dunaszerdahelyen.
Nagyjából háromnegyed óra van hátra a kezdésig, de a hangulat már most nagyszerű. A büfék mellett dob-show szórakoztatja a szurkolókat, a pálya szélén pedi Bernáth Tamás meccsmester pörgeti fel a hangulatot.
"Már lassan három hónapja, hogy utoljára pályára léptünk a MOL Arénában. Viszont véget ér a hosszú várakozás, már nagyon várjuk az első bajnoki találkozót. Bízom benne, hogy teltház előtt egy jó meccset játszunk” – ezekkel a gondolatokkal vezette fel a mai csúcsrangadót csapatkapitányunk, Kalmár Zsolt.
Tartsanak velünk, és garantáltan nem maradnak le rangadó egyetlen fontos mozzanatáról sem.