Spartak Nagyszombat
1:1
(1:0)
Spartak Nagyszombat - DAC 1904
Fortuna Liga 2022/23, 6.forduló • va 23.4.2023, 17:30 • City Aréna - Štadión Antona Malatinského Trnava
Gólok: 45. Taiwo 1:0 , 59. Andzouana 1:1
Játékvezető: Boris Marhefka • Asszisztensek: Ján Pozor, Peter Bednár • Néző: 5051
90+3
Befejeződik a találkozó, melyen egy pontot szerzünk, és ennek köszönhetően pont ennyivel vezetjük a Fortuna Ligát. Legközelebb egy hét múlva Zólyombrézón lépünk pályára. Tartsanak velünk akkor is. Kiss Balázs köszöni a figyelmüket! Hajrá DAC!
88
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Káčer).
86
Pinto vágja ki a rövidre érkező sarokrúgást.
85
Nem forognak most veszélyben a kapuk, a mezőnyben zajlik a játék, de van még hátra 5 perc a rendes játékidőből, még bármi előfordulhat. Reméljük, nem most, mikor szögeltet rúghatnak a hazaiak.
83
A második félidőben inkább mi irányítjuk a játékot, de nagyon masszívan védekezik a hazai csapat.
79
Krstović a jobb oldalon kerül nagy helyzetbe, de sajnos mellé lövi a ziccert.
78
Csere a FC Spartak Trnava-nél/nál:
lemegy Procházka, bejön Oseni,
lemegy Ofori, bejön Ristovksi.
77
5051 néző van jelen a nagyszombati City Arénában.
76
Gyors támadást índít Krstović, a labda tőle kerül Andzouanához, egész egy szöglettel zárul.
73
Taiwo csúnyán odarúg Risvanisnak, de a görög végül nem kér ápolást, noha elsőre durva szabálytalanságnak tűnt. A lap viszont teljesen jogos, amit Taiwo kapott.
73
Sárga lap a csapatnak FC Spartak Trnava (Taiwo).
71
lemegy Bukata, bejön Paur,
lemegy Daniel, bejön Azevedo.
69
Mi vagyunk a sárga-kékek, hej-hej! – jön a támogatás szurkolóinktól. A pályán közben egy hazai bedobás a pálya közepén, majd Petrᚠölben landol a labda.
66
Izgalmas 25 perc vár még ránk. Gyerünk fiúk, húzzuk meg, rúgjunk nekik még egy gólt!
63
Máris jobb a hangulat a vendégszektorban, ahová ezúttal 648 sárga-kék szurkoló kísértre el a csapatot. Köszönjük!
60
A gólörömmel együtt egy drapi is kifeszül a vendégszektorban. "Boldog születésnakot, főnök!" ez áll rajta utalva Világi Oszkár klubtulajdonos kerek születésnapjára, melyet hétfőn ünnepelt.
59
Megvan az egyenlítés! A Pinto kiválóan veszi észre a csere után feljebb húzódott Andzouanát, aki a hosszú indítást a hosszú kapufa mellé helyezi – 1:1
59
A Dunaszerdahely gólt szerzett!
Gólszerző ANDZOUANA.
57
Káčer lábában marad a gól! Pinto az alapvonal előtt még megmenti a hosszú labdát, visszateszi Káčernek, aki ajtó-ablak helyzetben fölé bombáz. Pedig ezzel kiegyenlíthettünk volna.
55
Érdekes cserére szánja el magát Adrian Guža. Leveszi Kalmárt, és Kružliakot küldi be.
55
lemegy Kalmár, bejön Kružliak.
54
Megtartjuk ugyan a labdát, de nem jutunk vele előbbre. Több csibészségre lenne szükségünk elől, ha változtatni akarunk az eredményen.
50
Aktívabban kezdi a második félidőt a nagyszombati Spartak.
49
Procházkához jut el a labda a tizenhatosunkban, gyorsan kapura is küldi a hazai cséká, Petrᚠnagyot nyújtózva tenyereli ki szögletre.
46
Csere egyik oldalon sem történt a szünetben.
46
45+2
45+2
Sárga lap a csapatnak FC Spartak Trnava (Twardzik).

Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Pinto).
45+1
Kakaskodás a félidő végén: Pinto és Twardzik lökd¨sik meg egymást kicsit.
45
Megszerzi a vezetést a Spartak. Jó ívben száll a labda a hosszúra, ahol Taiwo üggyel-bajjal, de bekotorja azt Petrᚠháta mögé – 1:0
45
A FC Spartak Trnava csapata gólt szerzett!
Gólszerző TAIWO.
45
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Risvanis).
43
Néhányan már elindulnak a büfébe. Ha a félidőben hátralévő 3 perc is úgy néz majd ki, mint az eddig eltelt 42, akkor nem maradnak le semmiről.
42
Risvanis vágja ki a lelátóra az oldalról érkező beadást.
39
Krstović elé ketten is bevetődnek, hogy blokkolják a lövési kísérletét. Sajnos ez sikerül is nekik. Ramadan hozta helyzetbe a montenegróit.
36
Štetina gondol egy merészet, és vagy 30 méterről rádurrantja, Petrᚠviszont a helyén van, és nem engedi a labdát a gólvonal mögé.
34
Kalmár próbálkozása óta nincs nálunk a labda. Sajnos sok hibával játszunk, Krstovićhoz pedig nem jut el a labda.
29
Megvan az első kaput eltaláló lövésünk, de a gól még várat magára. Kalmár a csereként beállt Mendezzel játszik össze, majd lövi el a labdát. Sajnos épp oda, ahol Vantruba számított rá.
28
A hangulat egész kiváló. Néha ugyan kóstolgatja egymást a két tábor, de a buzdítás mindkét oldalról folyamatos.
26
Káčer könnyelmű labdavesztése után megszerzi a labdát a hazai csapat, és ott passzolgat vele a támadóharmadban. Meg kéne szereznünk a labdát, fiúk!
24
Taiwo jut lövéshez nagyjából a 16-os vonaláról, de ez a félfordulásból leadott próbálkozás sem talál kaput.
22
lemegy Čurma, bejön Kóša.
22
lemegy Blackman, bejön Mendez.
21
Közben az egyik nagyszombati játékost is ápolni kell, ezért még mindig áll a játék.
19
Blackman húzza meg a vonal mellett. Nagy sprintet vág le, de megakasztják. A bíró nem látta szabálytalannak az esetet, és ellenünk ítél bedobást. Blackmant pedig úgy tűnik, nem tudja folytatni a játékot.
19
Ofori tekerése megy mellé.
18
Helyzetbe enhedjük a Nagyszombatot. Egykori játékosunk Koštrna marad nagyn üresen, de szerencsénkre elkapkodja, és csak oldalhálót lő.
16
Ramadan hosszú passzát csípi el Daniel, mielőtt eljutnak Pintóig a labda. Megpróbál kontrázni a Spartak, de lelassul a támádás, melyet végül Ofori fejez be egy jobb oldalról érkező, elrontott beadással.
14
Közben egy felszabadító lövés a hazaiak részéről. Egyelőre egyik csapat sem találta még el a kaput.
14
A nagyszombati az egyetlen olyan stadion, ahol az idei szezonban még nem sikerült pontot szereznünk.
11
Andzouanát kell ápolni egy ütközés után. A hazai B-közép közben a Ferencvárost gyalázza. Nem szóltak nekik, hogy mi a DAC vagyunk?!
9
Adrian Guža intenzív kézmozdulatokkal irányítja a csapatot a pálya széléről. Michal Gašparík nyugodtabbnak tűnik, de ő is a vonal mellett járkál.
7
Jobbról érkezik Blackman beadása, Krstović próbálkozása viszont gyengére sikeredik, Vantruba kanalazza fel a felé csorgó labdát.
6
Most viszont igen, és máris szögletig jutunk. Krstović küzdött nagyot Twardzikkal a 16-osban.
4
Egyelőre a mi térfelünkön zajlik a játék, nem tudjuk átlépni a felezővonalat.
2
Egyedül Gavrić nem tudta ma vállalni a játékot, ő még a Zsolna elleni hazai meccsen sérült le a rájátszás 3. fordulójában. A többiek viszont egészségesek.
1
De foglalkozzunk inkább magunkkal és a saját meccsünkkel. A játékosok épp most lépnek a fűre, Marhefka játékvezető felvezetésével. A Spartak fekete-fehérben, mi sárga szerelésben játszunk.
A Slovan közben 4:2-re megnyerte a meccset Zsolnán, így pillanatnyilag Weissék vezetik a Frotuna Ligát. Reméljük, bő két óra múlva ismét a mi nevünkkel kezdödik majd a tabella.
Míg legutóbb szakadó esőben, most gyönyörű tavaszi időben játszuk a meccset. Mindkét csapat melegít, a vendégszektor pedig szépen telik.
„Tisztában vagyunk vele, hogy egy kerületi rangadó vár ránk minőségi ellenféllel szemben, amely bejutott a kupadöntőbe és a tabella harmadik helyén áll. Ez egy újabb nagy meccs lesz a számunkra, egy következő döntő" – nyilatkozta a mérkőzést megelőzően Adrian Guža vezetőedző.
A Spartak bejutott a Slovanft Cup döntőjébe, ahol május 1-jén címvédőként lép majd pályára a Slovan ellen. A finálét idén a csapat otthonában, a City Arénában rendezik.
Kiváló időben rendezik a mai találkozót, amely sok izgalmas pillantot ígér. Ha ezek egyikéről sem akarnak lemaradni, kövessék élő szöveges közvetítésünket!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30-kor kezdődik.