Zsolna
0:1
(0:0)
Zsolna - DAC 1904
Fortuna Liga 2022/23, 9.forduló • szo 13.5.2023, 16:30 • Štadión pod Dubňom, Žilina
Gólok: 66. Krstović 0:1
Játékvezető: Ivan Kružliak • Asszisztensek: Branislav Hancko, Martin Vitko • Néző: 1852
94
Jamborral szemben szabálytalankodunk. Ezt a szabadod még meg fogja engedni Kružliak bíró. Jó a távolság, veszélyes a szög. Hattagú sorfalat állít Petráš.
94
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Davis).
93
Szöglet után kis területen nagy csata, majd újabb szöglet. Rutinosan a sarokban tartja a labdát Blackman és Davis a két panamai.
92
Ha kocentráltan játszunk a hátralévő 3 peprcben, akkor meglehet a 3 pont. A Zsolna nagyon fut az egyenlítésért, most azonban mi jövünk egy szöglettel.
90
4 percet pakol rá a bíró a rendes játékidőre.
89
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Blackman).
87
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Leginus).
85
A hajrára a hazai lelátón is megélénkül kissé a hangulat. Szeretnék a zsolnai drukkerek, ha kiegyenlítene a csapatuk de egyelőre tartjuk az egygólos előnyünket. Igaz, a hazai kapu előtt régen jártunk.
84
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál:
lemegy Veselovský, bejön Blackman.
83
Szöglethez jut a Zsolna, Stjchevski fejéről azonban fölé száll a labda.
81
Utolsó tíz percébe lép a mérkőzés, amikor Dimun áll fel fájdalmas arccal a földről. Szerencsére ő tudja folytatni a játékot. Rendesen megfogyatkozik a csapatunk a szezon végére.
77
Kettős cserék történnek mindkét oldalon. Káčer megsérül, azért nem tudja folytatni
70
1852 ember látta az előbb, amint Krstović megszerzi szezonbeli 17. találatát! Gyerünk, meglesz az a gólkirályi cím!
67
Sárga lap a csapatnak MSK Zilina (Stojchevski).
63
Ismét maximumon pereg a dob a vendégben. Már csak a pályán lévőknek kell felpörögniük kicsit, és betalálni a Zsolna hálójába. A Slovan közben 2:0-ra vezet Besztercebányán.
62
Kružliak játékvezetőnek egyelőre még nem kellett lapért nyúlnia a zsebébe. Mindenféle durvaságtól mentes a mérkőzés.
60
Helyzet!
Ezt vártuk! Krstović védője szorításában kapura rúg, Belko viszont jó helyen várja a labdát. Ismétlésre is van lehetőség, Dimun célozza meg a kaput, de ezt sem engedi a háta mögé a hálóőr. Hajrá, ilyenből lenne jó még többet látni!
59
Veselovský teszi be sarokról a labdát, amely el is jut az ötösig, de ott már a védők eltakarítják, mielőtt még Krstović bármit is csinálna vele.
57
Nebyla is lehetőséget kap Adrian Gužától. Bízzunk benne, hogy ő lesz a mi Jolly Jokerünk.
57
lemegy Niarchos, bejön Nebyla.
56
Krstović a 16-os vonalán kap labdát. Előbb bevezeti a büntetőterületre, majd kikecmerdik onnan, és elveszíti.
51
Petrᚠegy rövidre rúgott lapos lövést töl ki szögletre. Kicsiben oldják meg a sarokrúgást a hazaiak, majd Krstović vágja ki a stadionból a labdát. Bedobás.
50
Sajnos nem lett nagyobb az iram az első félidőben látottakhoz képest. De van még hátra 40 perc. Gyerünk, fiúk, mindent bele!
49
Sauer lendíti lövésre a lábát a hazaiak részéről, nem tudja azonban jól leszorítani a labdát, így az méterekkel száll a kapu fölé.
46
Csere nem történt egyik oldalon sem.
46
45
45
Ďuriš próbálkozik, Petrᚠállja útját a labdának, mielőtt az rezdítené a hálót. Egy perc hosszabbítás következik, ebbe még belefér egy hazai szabadrúgás.
43
Hosszú idő után egy Krstović lövés vagy inkább gurítás. Ballal lövi el a montenegrói, de nem talál kaput.
41
Lendül a partjelző zászlója, les. Krstović tiltakozik egy sort, de hazai szabadrúgással megy tovább a játék.
37
Sajnos meglátszik a játékunkon néhány kulcsemberünk hiánya. Kevés a váratlan megoldás, és többet van a haziaknál a labda.
33
Rusnák fogott talajt nemtervezett módon, ápolni kell, áll a játék. Talán van idő kigondolni, hogy lehetne helyzetbe kerülni, mert egyelőre igen ritka az ilyen ezen a meccsen. Guža közben Veselovskýnak magyaráz.
29
A Zsolna passzolgat komótosan, de a tizenhatos vonalánál közelebb nem jutnak. A csapatkapitány Minárik oldja meg végül a helyzetet egy elrontott beadással, amiből kirúgás lesz.
26
Szurkolóink mint mindig, ezúttal is remek futballhangulatot teremtenek a stadionban. A dobpergést még a stadion fölé magasodó hegyen is hallani lehet.
24
Krstović egy az egyben csatát veszt Rusnákkal szemben, ezután lódul meg a hazai csapat, ám elől ők is hibát vétenek, és visszaszerezzük a labdát.
23
Brunetti nagyon sokat van játékban hátul, de megfontoltan, pontosan játszik.
21
Ez most szép! Gyors támadás során Niarchos Dimunhoz, ő pedig Krstovićhoz passzol. Lövéssel fejezzük be az akciót, de labda csak a kapu mögötti védőhálót mozgatja meg.
20
Niarchos kapja lesen a labdát.
19
Helyzet nélkül telik el az elmúlt 4-5 perc. Könnyű labdavesztések jellemzik a játékot.
14
Krstović előtt túl sűrű a védőfal, nem csoda, hogy próbálkozása fennakad. Káčer javíthat, de távoli bombája szögletre pattan.
12
"Harcoljunk egymásért, és bajnokok leszünk" – énekli jövőbe tekintően a 185 sárga-kék vendégdrukker.
10
Nagy helyzet!
Krastović viszi le az alapvonalig a labdát egy bedobás után, nem tudják elvenni tőle, még egy pimasz csel is belefér, majd jön a lapos visszagurítás, de Leginus nem tud labdába érni. Pedig nem lett volna nehéz dolga 5 méterről.
9
Az első lesre futást láthatjuk. Galčík az "elkövető" a hazai oldalon.
7
Galčík azonban kapu fölé céloz.
6
Muhamedbegović állítja meg szabálytalanul Gidit, kiváló szögből rúghatja a pontrúgást a hazai gárda.
5
A zsolnai Rusnák veszi célba jobb lábbal a kapunkat, ebbe is beleér egy láb, de Petrᚠmég elcsípi a labdát a vonal előtt, nincs újabb sarokrúgás.
4
Most mi rúgjuk a szögletet, Dimun felé érkezik a labda, utána pedig kezezést reklamálunk és tizenegyest, de Kružliakot nem tudjuk meggyőzni.
2
Kapufa! Gidi találja el a jobb oldali kapufát közelről. Erősen kezd a Zsolna, mintha mi bennmaradtunk volna az öltözőben.
2
Jön egy lövés a hazai oldalon, de megpattan, így lesz szöglet. Ismét célba veszik a kaput, Petrᚠóriásit véd.
1
Sárga-zöldben játszanak ma a hazaiak, sötétkék szerelésben pedig mi. A hazai B-középnek fenntartott szektorban jelen lévő szurkolók száma 0, azaz nulla.
A mai találkozót Ivan Kružliak vezeti. Érdekesség, hogy a szezonbeli 4 egymás elleni meccsünkön három alkalommal ő volt a játékvezető.
Szaporodik a szurkolószám a vendégszektorban, a hazai lelátón egyelőre csak iskolás csapatok foglaltak helyet. Mindkét csapat bemelegít, mi épp a kapura lövéseket gyakoroljuk. 20 perc múlva kezdődik a mérkőzés.
3-5-2-es hadrendben kezdjük a mérkőzést. A kezdők már ismertek, több kulcsemberre sem számíthatott ma Adrian Guža.
„Motiváltak, sikeréhesek vagyunk, többet akarunk elérni. Remélhetőleg ezt már Zsolnán megmutatjuk, még ha a Slovan elleni rangadót követő két nap nem is volt túlságosan könnyű a srácok számára. Ma azonban egy új nap virradt, a DAC címerével ellátott mezekben futballozunk. Szeretnénk győzni és minőségi teljesítményt nyújtani, ami szintén nagyon fontos" – nyilatkozta a mérkőzést megelőzően Adrian Guža vezetőedző.
Tartsanak velünk az előttünk álló 90 perc során, és garantáltan nem maradnak le az utolsó előtti bajnoki mérkőzés legfontosabb pillanatairól!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30-kor kezdődik.