Slovan
3:1
(1:0)
Slovan - DAC 1904
Fortuna Liga 2021/22, rájátszás, 5.forduló • va 10.4.2022, 17:00 • Tehelné pole, Bratislava
Gólok: 27. Zmrhal 1:0 , 46. Rabiu 2:0 , 58. Mustafić 3:0 , 91. Sharani 3:1
Játékvezető: Boris Marhefka • Asszisztensek: Branislav Hancko, TomᚠVorel • Néző: 6134
90+2
Másra már nem is maradt idő. Kétgólos vereséget szenvedtünk a címvédő otthonában, de a bajnoki ünneplés egyelőre még várat magára a Téglamezőn. Mi egy hét múlva találkozunk legközelebb, amikor a Zsolnát fogadjuk odahaza a MOL Arénában. Kiss Balázs köszöni a figyelmüket, szép estét!
90+1
Szépítünk!
Szöglet után Dimun rúg kapura a 16-os vonaláról, a labda Sharani lábán irányt változtat, és a kaupban köt ki – 3:1
90+1
A Dunaszerdahely gólt szerzett!
Gólszerző SHARANI.
90
Két percet húz rá Marhefka játékvezető. Ezt a meccset sajnos elvesztettük.
90
Csere a SK Slovan Bratislava-nél/nál: lemegy Zmrhal, bejön De Marco.
88
Čavrić könnyelműsködi el a gólhelyzetet – szerencsénkre. Pedig nagyszerű labdával hozta őt jártékba Weiss. Most mintha nem is lenne középpálya: hol az egyik, hol a másik kapu előtt pattog a labda.
85
A frissen beállt Moumou szabadrúgása előbb kipattant Chovan mellkasáról, de még azelőtt javította a hibáját a Slovan kapusa, hogy Balogh lecsapott volna a labdára.
84
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Ciganiks, bejön Moumou.
82
Ciganiks szöglete után került egészen hátra a labda, Pinto egy messziről leadott lövéssel próbálkozott, de inkább csak felszabadításnak tűnt.
80
A csere előtt történt még: Ciganiks egyedül maradt a kapu előtt, de ebből a helyzetből sincs meg az egyenlítés, pedig Pinto most remek passzal hozta őt játékba.
80
Csere a SK Slovan Bratislava-nél/nál: lemegy Kashia, bejön Abena.
Csere a SK Slovan Bratislava-nél/nál: lemegy Rabiu, bejön Green.
79
A Slovan most már kisebb tempóba kapcsolt, három góllal vezetnek, és hiába voltunk partiban velűk az első félidőben, a három gól, az három gól...
78
Ciganiks egy elég érdeket mozdulattal próbálta kapura kanyarítani a labdát. Nem jött be neki a mozdulat...
76
Sharani erős lökete süvít el a bal kapufa mellett, mindenesetre tapsot kap érte Joao Janeirótól.
75
6134-en váltottak jegyet a mai mérkőzésre.
73
Ciganiks szabarúgása száll méterekkel a kapu fölé!
72
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Zmrhal (SK Slovan Bratislava).
72
Sharani próbálkozása gurul el párhuzamosan a gólvonal mellett. Itt volt a lehetőség a szépítésre.
71
Šaponjić találja el a felső lécet Mustafić passza után!
Kis híján megszerezték a negyediket is...
69
"Titul je náš!", azaz: "Miénk a bajnoki cím!" – éneklik közben a slovanisták percek óta, zászlót lengetve, füstbombákat gyújtva. Matematikailag azonban még nem nyerték meg a bajnoki címet.
68
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Verlinden, bejön Brunetti.
66
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Rabiu (SK Slovan Bratislava).
65
Csere a SK Slovan Bratislava-nél/nál: lemegy Kankava, bejön Holman.
Csere a SK Slovan Bratislava-nél/nál: lemegy Lovat, bejön Čavrić.
63
Meglett volna az esélyünk a szépítésre, de túlcifráztuk!
Balogh ahelyett, hogy a kapu torkából megpróbálta volna a gólszerzést, inkább passzolt, aztán oda is lett az akció.
63
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Weiss (SK Slovan Bratislava).
62
Kétszer már cserélt Janeiro, Weiss még egyszer sem. Szűk fél óra van hátra a mérkőzésből, és míg az első félidő egész tetszetős játékot hozott, addig ebben a másodikban nem igazán tudunk érvényesülni.
60
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Krstović, bejön Sharani.
58
Így már egyre kellemetlenebb...
Rabiu a félpályánál kapott labdát, amelyet úgy vitt el a 16-os vonaláig, hogy senki sem akadályozta meg őt ebben. Ott laposan középre gurított az érkező Musatfić elé, aki megszerezte a harmadikat is – 3:0
58
A Slovan gólt szerzett!
Gólszerző MUSTAFIĆ.
56
Közben a másik mérkőzés is elkezdődött, amelyen pillanatnyilag 1:0-ra vezet a Rózsahegy a Szered ellen. Ha ez így marad, akkor ma még nem ünnepelhetnek bajnoki címet a fővárosiak.
53
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Lovat (SK Slovan Bratislava).
52
Muhamedbegovićnak kellett nagy sprintet levágnia, hogy tisztázni tudjon Mustafić elől. Szerencsére sikerült, és csak sarokrúgásig jutott a hazai együttes.
51
Nyeregben érzi magát az égszínkék csapat. Most szinte minden elveszett labda az övék, és nyugodtan szövögethetik a támadásokat. Támadnunk nekünk kell, ha szeretnénk kezdeni valamit az eredménnyel.
48
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kružliak (FK DAC Dunaszerdahely 1904).
46
Bent maradtunk az öltözőben...
Mustafić elszaladt a jobb szélen, felnézett, majd visszapasszolta a labdát a hosszúra, ahol Rabiu előbb ballal levette, majd rárúgta – 2:0
46
Gólszerző RABIU.
46
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál: lemegy Szánthó, bejön Andrezinho.
46
45+1
45+1
Weiss bombáz fölé egy szabadrúgás-kombináció végén.
45
Egy perc lesz mindössze a hosszabbítás.
44
Pinto centerét kellett kivágnia a kapu elől Kashiának, különben nagy veszélybe került volna a hazai kapu.
41
A gólszerző, Zmrhal hibázza el a támadást. Weisst ugratta volna ki a védővonal mögül. Az elképzelése jónak bizonyult, a kivitelezés már kevésbé – szerencsénkre.
39
Szánthó is lőni tud!
Most is szerencséje van azonban a Slovannak, és a labda nem találja az utat a kapuba. De megvannak a lehetőségeink, hogy még ebben a félidőben kiegyenlítsünk.
38
Ciganiks lőtt kapura, a labda azonban az egyik hazai védő lábán megpattanva hullott Chovan kezébe.
36
Verlindent hozza gólhelyzetbe Balogh!
Ha jobban véloz a belga, már 1:1-et mutatnak az eredményjelző.
35
Mustafič ápolása miatt volt egy kis szünet. A slovanista sérülése nem komoly, folytatni tudja a játékot.
32
Sikerült gyorsan felhoznunk a labdát, Ciganiks tett ezért a legtöbbet a bal oldalon, majd Verlindenhez továbbított, aki egy gyenge gurítással fejezte be az egyébként ígéretesnek tűnő támadást.
30
Ezt a lövést sajnos nem tudta kifogni Veszelinov. A második bajnokiján megkapta első gólját a fiatal magyar hálóőr. Nem szabad azonban elveszíteni a lendületünket, mert a gólig jól játszottunk.
27
Vezet a Slovan...
Rabiu 16-osba ívelt labdáját Szánthó fejelte vissza rossz helyre, mert ott éppen érkezett Zmrhal, aki kapásból a bal kapufa mellé helyezett – 1:0
27
Gólszerző ZMRHAL.
25
Zavarba lehet hozni a hazai védelmet! Most is ez történt. Balogh rámenősen szerezte meg a labdát, majd Szánthóval játszott össze, de mielőtt be tudtuk volna fejezni az akciót, már korrigáltak a hazaiak.
23
Kružliak lépett bele önfeláldozóan egy labdába. Most már a Slovan is odajut a kapunk elé, de a védelem és Veszelinovval együtt egyelőre magabiztos.
21
Veszelinov óriási védése mentett meg a góltól!
Šaponjič került ziccerbe, célba is vette a kaput, de fiatal kapusunk remekül védett.
18
Lendületesen, jó kedvvel játszunk, egyáltalán vagyunk megilletődve. A mérkőzés első szöglete is a miénk volt. Igaz, veszélyt nem teremtettünk belőle a Slovan kapuja előtt.
16
Verlinden próbálta egyenesen kapura tekerni pontrúgásból a labdát, pár méterrel azonban kapu fölé szállt.
14
Krstović buktatásáért jár a lap a Slovan játékosának. Jó helyről végezhetünk el szabadrúgást.
14
Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kashia (SK Slovan Bratislava).
11
Zmrhal fut el gyorsan a jobb szárnyon, beadása pontatlan, Ciganiks lábáról pattan Veszelinov kezébe.
9
Idősebb Weiss is felállt a kispadról, hogy utasítást adjon az övéinek. Úgy látszik, nincs ínyére, hogy az első kilenc percben még nem került helyzetbe a csapata.
7
Pinto éles szögből lövi meg erősen a labdát, Chovan csak kiütni tudja, de megfogni nem. Már két kapura tartó labdánk is volt. Nem kezdjük rosszul a meccset!
6
Szánthó teszi kapura fejjel!
Ciganiks magas labdáját próbálta Chovan háta mögé juttatni a fiatal magyar játékos, de a Slovan hálóőre számított rá.
5
Pinto és Nebyla összjátéka után jött jobbról a labda a hosszú oldalra, de ott már nem volt sárga-kék mezes.
3
Egyik szurkolótábor sem spórol egyelőre a hangszálaival. Bár egyik oldalon sincsenek olyan nagyon sokan, mégis jó a hanagulat a Téglamzőn. A pályán az első három percben nem történt semmi különleges.
1
Ahhoz képest, hogy akár már ma bajnok lehet a Slovan, nem találták meg túl sokan az utat a Téglamezőre. A mi szurkolóink úgy 70-en lehetnek a vendégszektorban.
A csillagok szerencsétlen állása esetén a Slovan akár már ma bajnok lehet. Ez abban az esetben lehetséges, ha ma legyőznek bennünket, a Rózsahegy pedig nem veri meg a Szeredet. Reméljük, hogy a végén nem ez a forgatókönyv fog érvényesülni, és lesz minek örülnünk a hármas sípszó után. Maradjanak velünk és nem maradnak le a mérkőzés egyeten fontos momentumáról sem.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00-kor kezdődik.