Spartak Nagyszombat
1:0
(0:0)
Spartak Nagyszombat - DAC 1904
Fortuna Liga 2021/22, rájátszás, 10.fordul • szo 21.5.2022, 17:00 • City Aréna - Štadión Antona Malatinského Trnava
Gólok: 82. Yusuf 1:0
Játékvezető: Erik Gemzický • Asszisztensek: Branislav Hancko, František Ferenc • Néző: 8037
90+2
Alex Iván veszi célba a kapunkat, de csapatunk mai legjobb játékosa, Veszelinov ezt is védi. Ezzel véget is ér a mérkőzés, vereséggel zárul számunkra az utolsó bajnoki, de a szezon még tart, mert kedden play-off elődöntőt játszunk az Európa Konferencia Ligába jutásért. Tartsanak velünk akkor is. Ma Kiss Balázs köszöni a figyelmüket! Hajrá DAC!
90
Két perc lesz a hosszabbítás.
90
Egy szöglet után Veselovský találja el a kaput, de ez a labda csemege Takáčnak. Ez volt az első kaput eltaláló lövésünk.
88
Sajnos nincs benne a játékunkban az egyenlítő gól. Az egész meccsen nem volt benne, ez az igazság. Két perc van még hátra. Bízzunk benne, hogy tartalékoljuk az erőnket a keddi play-off meccsre, melyet a Liptószentmiklóssal vívunk odahaza, a MOL Arénában.
85
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál:
lemegy Brunetti, bejön Sharani.
84
Ismét Yusuf! Ezúttal sokkal nehezebb helyzetben, mint a gólnál, de most nem engedelmeskedett neki a labda. Centikkel gurult el a kapunk mellett.
82
Előnyben a Spartak! Yusuf kapott jó labdát, nem tudtuk feltartóztatni, bevágta. Ennél a lövésnél már az eddig remekül védő Veszelinov is tehetetlen volt – 1:0
82
A FC Spartak Trnava csapata gólt szerzett!
Gólszerző YUSUF.
81
Sárga lap a csapatnak FC Spartak Trnava (Ujlaky).
77
Yusuf próbálkozik vagy 20 méterről. A rövid sarkat veszi célba, ám Veszelinov leér, és szögletre ment. Majd jön a pontrúgás, és Bukata bombája, amely szintén kapusunk kezében hal el. Szép volt, Dani!
74
Bő negyed óra van még hátra. A mérkőzés statisztikája szerint négy lövésünk volt eddig, de egyszer sem találtuk még el a kaput.
71
8037 néző váltott ma jegyet a nagyszombati City Arénába. Ebből 88-an a DAC-nak szurkolnak.
70
Csere a FC Spartak Trnava-nél/nál:
lemegy Vlasko, bejön Boateng.

lemegy Andrezinho, bejön Veselovský.
66
A csereként Ivánban ott a bizonyítási vágy: kétszer is próbára teszi Veszelinovot, akinek a másodi védése után Bukata elé pattan a labda. Ha jól ér hozzá, gól. De elügyetlenkedi. Köszönjük meg neki! Ez volt a mérkőzés eddigi legnagyobb gólhelyzete. Nem bánkódunk, hogy kimaradt.
64
Yusuf fut lesre.
62
Úgy tűnik, a mérkőzés a Spartak drukkereit sem hozza igazán lázba, ezért dobszó melletti magyarszidásba kezdenek. Kár, hogy nem a pályánlévők teljesítménye hozza lázba őket.
60
A hazai B-közép rázendít a szlovák himnuszra, a szektorban fehér, kék, piros színű füstbombák gyúlnak. A 88 DAC-drukker a "Ria-ria-ria" buzdítással válaszol.
59
lemegy Kóša, bejön Kozak.
lemegy Azevedo, bejön Iván.
58
Szánthó lopja a távolságot, nem támadják őt, lő – mellé.
56
Most az egyik Spartak-játékos marad lent, ápolásra szorul. A többiek addig frissítő szünetet tartanak.
53
Lassú a játék, egyik csapat sem hajtja agyon magát, a középpályán pedig nagyon sok a hiba, eladott labda, kisebb szabálytalanságok, bedobások...
48
Jelentős csúszással kezdődött el a második játékrész. Ennek oka, hogy a szünetben egy házasságkötésnek lehettek szemtanúi a City Aréna szurkolói.

45+9
Ápolni kell az előbbi lövésnél megsérült hazai játékost, ezért áll most a játék.
45+3
Mikovič találja el közelről az oldalhálót! Veszélyes volt, de megússzuk. Hamarosan véget ér az első félidő.
45+1
Azevedónak sikerült fejjel továbbítania a labdát. Veszelinov azonban a helyén áll. Addig fiatal magyar kapusunk a csapat legjobbja.
45
Négy perc lesz a hosszabítás.
43
A hazai B-középben görögtüzek gyúlnak. A szurkolói kulisszára nincs panasz ezen a találkozón, de ennél a focinál láttunk már jobbat, izgalmasabbat is.
41
Mindkét csapat játékosai díszsorfalat állnak Škrtelnek, így hagyja el a pályát, miután több mint 4 percig tapsolta őt a közönség.
41
lemegy Škrtel, bejön Ujlaky.
37
Škrtel fejel mellé. Közben feláll a City Aréna közönsége, hogy megtapsolja őt. A játékostársai körülölelik, az edzö lecseréli. A 37 éves, aktív pályafutását befejező játékost.
36
Helyzetbe kerül Balogh, de kapu mellé céloz! Megvolt az első próbálkozásunk!
35
Újabb pontrúgás, melyet ezúttal Vlasko rúg rá, de elakad a sorfalban. Škrtel azonban kapura tudja még tenni, de Veszelinov éber.
34
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Dimun).
33
Hosszasan készülődik egy szabadrúgáshoz a hazai csapat. Négyen is állnak a labda mögött. Veszelinov négytagú sorfalat állít. Végül Bukata fut neki a labdának, de csúnyán elvéti a lövést. Nekünk így a legjobb.
30
Olejník egy párharc során fejbe rúgja Muhamedbegovićot. Vétlen volt a mozdulat, ettől még ugyanúgy fáj. A bíró viszont nem ítélt szabadot a számunkra.
27
Ismét Veszelinov! Most Olejník léc alá tartó labdáját tolja ki szögletre!
A mérkőzés első helyzeteit láttuk, sajnos a számunkra kevésbé kedves oldalon.
26
Azevedő közeli próbálkozását védi Veszelinov!
22
...amelyet Veszelinov öklöz ki, de mivel támadták is közben, ezért Gezmický játékvezető szabadrúgást ítél a javunkra.
21
Sajnos nagyon látszik a játékon, hogy ennek a rangadónak már igazából nincs nagy tétje a végső elszámolásban. A Spartak bronzérmes, két hete a kupát is megnyerte, mi a negyedik helyen zárunk. Most viszont jön egy hazai pontrúgás...
18
Nagyszombati szöglet után a kapitányi karszalagunkat viselő Dimun fejeli biztonságos területre a labdát. Történik mindez a hazai szurkolótábor előtt, amely egy "Martin ďakujeme!" feliratot függesztett ki a korlátra Martin Škrtel tiszteletére.
15
Balogh cselezi magát halálra. Egészen addig, míg végül el nem csenik tőle a labdát. Mindez a pálya közepén történik, tisztes távolságra az ellenfél kapujától. A statisztikai adatok egyelőre lehangolók mindkét oldalon: nulla lövés.
13
Andrezinho íveli magasan a labdát a veszélyzónába. Ez nem is rossz, de csak a kapusnak. A társaknak nagyon.
11
Davis kiválóan blokkolja a hazai szélső, Azevedo beadási kísérletét.
8
Egykor a DAC-mezét is viselő Koštrna mélyen passzol Veszelinov elé, de annyira, hogy a labda anélkül hagyja el a játékteret, hogy abban bárki beleért volna. Helyzet továbbra sincs.
5
Moumou előbb sarokkal, majd egy lapos lövéssel próbálta meg továbbadni a labdát társának a hazaiak tizenhatosában, de mindkét passza pontatlannak bizonyult.
4
A hangulat igazán remek a City Arénában. Bár most a hazaiak hangosabbak nálunk, de a sárga-kékeket is hallani a vendégszektorból. Kapura rúgást, gólhelyzetet még nem láttunk egyik oldalon sem.
1
A nagyszombati Martin Škrtelt, Szlovákia egyik legjobb labdarúgóját állva tapsolja a hazai közönség. Ma ellenünk játssza pályafutása utolsó mérkőzését.
Joao Janeiro, csapatunk vezetőedzöje ma csak a lelátón foglalhat helyet, mivel a legutóbbi, Rózsahegy elleni mérkőzésen idénybeli harmadik sárga lapját is begyűjtötte, ezért nem irányíthatja a csapatot. Janeirót Martin Raška kapusedzö helyettesíti.
Kiváló időjárás fogadja a pályára érkező játékosokat. Szól a hazai bevonuló zene, a Silentio, a lelátók nagyjából egyharmada telt meg a City Arénában. Pillanatokon belül kezdődik a mérkőzés. Kövessék élő szöveges közvetítésünket, és garantáltan nem maradnak le a meccs egyetlen fontos momentumáról sem.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00-kor kezdődik.