MFK Dukla Banská Bystrica
2:3
(0:3)
MFK Dukla Banská Bystrica - DAC 1904
Fortuna Liga 2022/23, rájátszás, 1.forduló • va 12.3.2023, 17:30 • Štadión SNP, Banská Bystrica
Gólok: 4. Krstović 0:1 , 31. Krstović 0:2 , 35. Krstović 0:3 , 60. Polievka 1:3 , 84. Franko 2:3
96
Kiss Balázs köszöni a figyelmüket. Hajrá DAC!
95
Vége! 2:3-ra megnyerjük a meccset. A hazaiak fütyülnek, de mi örülünk! Négy ponttal vezetjük a bajnokságot. Jövő héten hazai rangadó: DAC-Nagyszombat. Töltsük meg a MOL Arénát. Itt az idő!
95
Izgalmas végjáték, a kapus is előre jön egy szabadrúgásnál. Örülnénk már, ha vége lenne a meccsnek.
94
Közben a hazai kispadon újabb sárgát kap valaki a szakmai stáb tagjai közül.
92
Franko rúgta be a hálóba labdát, de előtte csapattársa kezéről pattant elé a labda. A VAR is igazolja.
92
Sárga lap a csapatnak FK Dukla Besztercebánya (Franko).

Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Dimun).
91
A hálónkab a labda, de a bíró nem adja meg a gólt! Elszabadulnak az indulatok.
91
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Pinto).
90
Mind az öt cseréjét kihasználja Adrian Guža. Mendez debütál a DAC-színeiben.
89
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál:
lemegy Nebyla, bejön Ramadan,
lemegy Gavrić, bejön Mendez.
88
Sorozatos bedobások töredezik a játékot.
86
A második félidei játékunk nem olyan meggyőző, mint az első játékrészben látott. Ezt ki is használja a besztercebányai alakulat.
84
Egy gólra feljön a Dukla, amely a csereként épp, hogy beállt Franko révén szerez újabb gólt – 2:3
78
Szánthó nem panaszkodhat, hogy nem kap labdát a társaitól, de sajnos az újabb próbálkozása is elhal a blokkban.
75
Andzouana tekerésébe is a kapus teszi bele a kezét. Pedig szép próbálkozás volt.
74
Gavrić szép cselekkel operál, majd Szánthó lövi el a labdát, de blokkolják a lövését. Pár pillanattal később Szánthó ismétel, ezt viszont Hriška hárítja.
73
Nincs büntető!
71
Kezezést reklamálnak Polievkáék és tizenegyest, de Dohál bíró hajthatatlan, és a szögletzászló felé mutat. A VAR azonban vizsgálja az esetet.
70
lemegy Blackman, bejön Szánthó,
lemegy Krtović, bejön Niarchos.
68
A besztercei kapu előtt labdát vesztünk, kontrát vezet a Dukla, melynek végén Polievkát kínálja meg a társa egy remek passzal, de hazai gólirály csak a hosszú kapufát találja telibe. Ezt megúsztuk!
65
Egyre bátrabbak a katonák! Polievka tüzel tisztes távolból, ám az irányzékkal akad némi gondja. Petrášt nem készteti munkára.
64
Szöglet után Krstovć küldi kapásból fölé!
63
Gyönyörű szólót vezet Káčer, Hanes mellett tanárian fordul le, és vezeti kapura a labdát, de sajnos a lövés már pontatlan, pedig gólt ért volna a szép támadás.
62
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Risvanis).
60
Szépít a Dukla! Polievka a 16-os vonaláról kapásból lő egy bombagólt – 1:2. Petrášnak esélye sem volt ezt kivédeni.
60
Gólszerző POLIEVKA.
59
A pályán közben nem sok az izgalmas jelenet. Polievak harcol ki egy helyzetet magának, végül mégis csapattársa, Hanes lövi el a labdát, de szerencsénkre mellé.
58
2538-an látogattak ki a mai mérkőzésre, ebből 240-en vannak a sárga-kék szurkolók.
54
Ígéretes helyzet Nebyla előtt, utolérik azonban a besztercei védők. Gavrić sietett a segítségére, de nem tudta megoldani a problémát.
50
Káčer ismét remek helyzetfelismerő képességéről tesz tanúságot: lyukra futtatja Krstovićot, hadd rúgja meg a negyedik gólját, de sajnos a liga legjobb góllövője lesen veszi át a labdát.
48
A második félidő első pillanatai a hazaiaké. Helyzetig ugyan még nem jutottak, de náluk van most többet a labda.
46
lemegy Willwéber, bejön Kačerík.
46
46
45
Négy percet pakol rá a bíró az első 45-re.
44
Az eddigi 5 kapura tartó lövésünkből 3 beakadt a hálóba. Nem rossz eredmény egy félidő alatt.
39
Rymarenko egy percen belül kétszer is helyzetbe kerül, de Petrᚠmindkét alkalommal győztesen jön ki kettejük párharcából.
37
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Andzouana).
35
Mesterhármas 35 perc alatt! Blackman a jobb szélen viszi a labdát a vonal mellett, kiváló ütemben továbbít Krstovićnak, aki egy érintésből a kalpuba lövi a labdát. Már harmadszor – 0:3
35
A Dunaszerdahely gólt szerzett!
Gólszerző KRSTOVIĆ.
32
A hazaiak edzőjét, Michal Ščasnýt piros lappal jutalmazza Dohál játékvezető. Túlzott reklamálásért jár a bünetetés a trénernek.
32
Piros lap a csapatnak FK Dukla Besztercebánya (Ščasný).
31
Ismét Nikola Krstović vezeti a Fortuna Liga góllövőlistáját! Immár 14 gólos.
31
Kettővel vezetünk! Nebyla húzza meg a bal szélen, majd magasan ível középre, a lehető legjobb helyre: Krstović fejére – 0:2
31
29
Krstović mesterien csinálja meg a cselt a tizenhatosban, csak hármas túlerővel sikerül őt megállítani. Élményszámba ment, ahogy Krstović helyzetbe hozta magát.
28
Sárga lap a csapatnak FK Dukla Besztercebánya (źupták).
26
lemegy Brunetti, bejön Kružliak.
24
Rymarenko talpalja le Brunettit, aki ápolásra szorul. Sőt, társai jelzik, hogy cserélni kell. Kružliak készül beállni. Az ápolás miatt közben áll a játék. Hordágyra is szükség lesz. Reméljük, nem súlyos a brazil védőnk sérülése.
23
Az utóbbi percekben a piros mezeseknél van többet a labda.
21
Slávik közeli lövése találja el a kapunkat. Petrášnak kell bemutatnia egy védést. Ez volt a Beszterce eddigi legveszélyesebb próbálkozása.
18
Káčer hosszas labdacipelés után gólhelyzetbe hozza Gavrićot, de a balkáni srác túl soká kivár a lövéssél, és gyenge emelését védeni tudja Hruška, a hazaiak hálóőre.
17
Krstović széttárt kezekkel jelzi Petrášnak, hogy nem pont ilyen kirúgásra számított tőle. Taccsra ment a labda. A középpályán zajlik a játék, de a hazaiak is kezdik felvenni a mérkőzés ritmusát.
16
Káčer labdavesztéséből indul meg a Besztercebánya, de Risvanis helyrehozza a társa hibáját, és szögletre tisztáz.
12
Polievka kapja szabadon a labdát, kiváló szögből célozhat, de csúnyán elrontja a lövést a Dukla legjobbja.
11
Irányítjuk a játékot, igykszünk nyomás alatt tartani a "katonákat", akiknem marsot kell fújniuk, ha gólt szeretnének lőni Petrášnak. Egyelőre még nem kerültek helyzetbe.
9
A piros-fehérek játékoskeretében három egykori DAC-futballistát is találunk: Timotej Záhumenský, Branislav źupták és Róbert Polievka. Mellettük Martin Rymarenko és Andrija Balić kölcsönben szerepel a Urpín lába alatt. Balić azonban a két klub megegyezése alapján ma nem lép pályára.
7
Krstović ezzel a találattal beéri az ellenfél csatárát a góllövőlistán. Polievka is, és montenegrói támadónk is 13 találatot szerzett eddig a bajnokságban.
4
Csodás kezdés! Káčer – Gavrić – Blackman – Krstović – ez volt a labda útja a hálóba. Krstović igazolja remek formáját, Blackman pedig a 100. ligameccsén ad gólpasszt – 0:1
4
4
Az első beadás Nebyla lábáról érkezik az ötös vonalára. Krstović próbálkozik fejjel, deUhrinča kiszorítja.
2
A vendégszektor szinte csordultig megtelt a mieinkkel.
1
Risvanis csapatkapitányként vezeti fel a mieinket, mivel Kalmár a cserepadra szorult. Mi sárgában, a hazaiak pirosban.
Mindkét csapat jártékosai bemelegítenek. Szűk félóra, és kezdődik a meccs!
Időközben véget ért a mai másik mérkőzés a felsőházban, számunkra kecsegtető eredménnyel: Slovan-Žilinka 0:1
Most gördülnek be a szurkolóinkat szállító autóbuszok a stadion mellé, de már így is állnak jópáran a vendégszektorban. Ők autóval érkeztek.
Besztercebányán még késik a tavasz. Hó ugyan nincs, és a szél sem fúj, de meglehetősen hűvös a levegő. Reméljük, a meccsen forrób lesz a hangulat.
„Hasonló mérkőzést várok, mint Rózsahegyen, tehát egy szervezett és kellemetlen ellenféllel találkozunk, amely más, 3-5-2-es felállásban futballozik. Nyilvánvaló számunkra, hogy a sikerhez a lehető legjobb teljesítményt kell nyújtanunk” – nyilatkozta a mai mérkőzést megelőzően Adrian Guža, csapatunk vezetőedzője.
Tabellaelsőként érkezett a csapatunk az Urpín-hegység lába alá, ahol a besztercebányai katonacsapattal mérkőzik ma. Maradjanak velünk, ha nem akarnak lemaradni a mérkőzés legizgalmasabb pillanatairól!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30-kor kezdődik.