Spartak Nagyszombat
DAC 1904 - Spartak Nagyszombat
Fortuna Liga 2022/23, 2.forduló • va 19.3.2023, 17:30 • MOL Aréna
Gólok: 39. Gavrić 1:0 , 46. Káčer 2:0 , 72. Taiwo 2:1 , 85. Szánthó 3:1
Játékvezető: Michal Smolák • Asszisztensek: Branislav Hancko, Adam Jekkel • Néző: 7390
93
Nagyszerű mérkőzés, nagyszerű győzelem! Smolák bíró lefújja a meccset, melyen remek teljesítményt nyújtva megszereztük az újabb három pontot. Továbbra is 4 ponttal vezetjük a bajnokságot. Két hét múlva jön a folytatás a Zsolna ellen. Kiss Balázs köszöni a figyelmüket, és kíván szép estét!
92
Hatalmas kontra, melynek végén Pinto tehetné fel az i-re a pontot, de Vantruba óriási bravúrral hárít.
90
Három perc lesz a hosszabbítás. Ez alatt csak nem kapunk 2 gólt! Nagyszerű vasárnap este a MOL Arénában!
90
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál:
lemegy Krstović, bejön Kalmár.
90
Álljatok föl! – buzdít a B-közép.
89
Andzouana gyenge próbálkozása nem halad át a gólvonalon. Marad a 3:1, de így sem rossz!
85
Jött, látott és győzőtt! Becserélése után az első labdaérintésből bődületes gólt akaszt a vendégek hálójában Szánthó – 3:1
85
A Dunaszerdahely gólt szerzett!
Gólszerző SZÁNTHÓ.
84
Taiwo fejel magasan fölé egy jobbról érkező beadást. Az esetnél Risvanis marad lent, de végül összeszedi magát, és Petrᚠkirúgásával folytatódik tovább a játék.
82
lemegy Blackman, bejön Muhamedbegović,
lemegy Ramadan, bejön Szánthó.
82
Beszorít most minket a Nagyszombat. Kemény hajrának nézünk elébe.
80
Štefánik lövését mentjük szögletre.
79
Krstović lő kiszorított helyzetből egy oldalhálót. Kiélezett küzdelem zajlik a pályán, és van még hátra bő tíz perc. Hajrá DAC!
77
Szánthó veszi le magáról a megkülönböztető mellényt. Be fog állni.
75
Ramadan sajnos gyenge labdát ad. A lehulló játékszert Vantruba könnyedén öleli magához az ötösön belül.
74
Most kell figyelni nagyon, fiúk! Nehogy visszajöjjön a meccsbe a Spartak. Most ők az aktívabbak. Tartsuk meg a labdát, és nyugtassuk meg a játékot!
72
Szépít a Nagyszombat! A második szöglet után Taiwo fejel közelről a léc alá – 2:1
72
A FC Spartak Trnava csapata gólt szerzett!
Gólszerző TAIWO.
70
Veszély a kapunk előtt. Pontrúgásból érkezik a labda, de a védelmünk szögletre ment.
69
Kružliakot még mindig ápolni kell, elképzelhető, hogy az iménti ütközés során felszakadt a fejbőre. Egy turbánt kap a fejére, de tudja folytani a játékot.
68
Csere a FC Spartak Trnava-nél/nál:
lemegy Daniel, bejön Ristovski,
lemegy Iván, bejön Azevedo.
67
Kružliak fejel össze Taiwóval. Vétlen volt mindkét játékos, de mindkettőnek nagyon fáj az ütközés.
65
7390 a mai nézőszám a MOL Arénában.
64
lemegy Gavrić, bejön Nebyla.
63
Petrᚠvetődik ki magabiztosan a kapujából egy lecsorgó beadásra.
62
Mozgolódás a DAC kispadján, hamarosan cserélni fog Adrian Guža.
60
Izgalmas, gyors, pörgős és élvezehető a játék. Krstović leshelyeztben veszi át közben a labdát.
58
Krstović kerül közel a kapuhoz, de keresztbe lövi előtte a labdát. Nem volt érkező a társak közül.
57
Nagy tapsot kap a kapitányi szalagot a karján viselő Kružliak, aki mellel adja haza a labdát Petrášnak egy kiélezett szituációban.
56
Kiváló a hangulat a lelátón. Színvonalas találkozót lát a MOL Aréna.
54
Káčer is besárgul, sajnos. Ivánt választotta el lapot érően a labdától.
53
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Káčer).
51
Óriási lehetőség adódik Krstović előtt. Talán ő maga sem számít a védők lábáról lecsorgó labdára, de nem születik gól, laposan kapu mellé gurít a montenegrói csatárunk, aki a héten 2027-g szerződést hosszabbított a klubunkkal.
48
1848 emlékére a 48. percben tüzijáték emelkedik a magasba a stadionon kívülről. A B-közép is megmlékezik a magyar forradalom és szabadságharc 175. évfordulójára.
47
Két kapura lövésünk volt eddig a meccsen, mindkettőt gólra váltottuk.
46
Káčer megszerzni az első gólját a DAC-ban! Mintegy 18 méterről védhetetlenül lőtt a hosszúba – 2:0
45
Nagyon kevés helyzetet hozott az első játékrész, a két tizenhatos között zajlott a játék, de azért csak rúgtunk egy gólt! Két perc lesz a hosszabbítás.
42
Gavrić fejese élményszámba ment a gólnál. Gyönörű találat volt, a kapusnak esélyt sem adott a védésre. Fantasztikus a hangulat a MOL Arénában!
41
Sárga lap a csapatnak FC Spartak Trnava (Taiwo).
39
Vezet a DAC! Blackman jobbról érkező magas labdáját Gavrić fejeli Vantruba szeme közé – 1:0
39
Gólszerző GAVRIĆ.
37
Megint egy villámgyors letámadás, amely Káčertől indul. Krstovićot ugratja, aki kicsit elönzősködi a helyzetet, passz helyett lő, de csak szögletig jutunk.
36
Káčert aprítja rendesen az ellenfél. Bukata most besárgul.
35
Sárga lap a csapatnak FC Spartak Trnava (Bukata).
33
Pinto és Krstović oldja meg kicsiben a támadást. A vége az, hogy mellé lőjük. De amint Krstovićhoz került a labda, felmorajlott az egész stadion.
32
Újabb tetszetős kontra, melynek végén megintcsak rossz megoldást választunk. Ezúttal Ramadan kapkodja el az ígéretes helyzetet.
31
Koštrna – aki egykor szintén a mi játékosunk volt – kiszorított helyzetből a bal oldali kapufára helyezi a labdát.
29
Szép és gyors kontrát vezetünk, melynek végén Blackman lábáról csúszik le a beadást, pedig érkezett volna Krstović. Az egykor nálunk is megforduló Vantruba magabiztosan szorítja magához a labdát.
28
Újabb Káčer-buktatást látunk, ezúttal az oldalvonal mellett. A DAC kispad egy emberként ugrik fel, hogy lapot reklamáljon, de Smolák hajthatatlan, nem ad sárgát.
27
Daniel kiszorított helyzetből próbálkozik, Petrᚠa helyén.
26
Szép ellentámadás során Andzouna húzza meg a bal szélen. Beadásába belelépnek, de kicsivel utána ismét szabálytalanok a nagyszombatiak. Sajnos most sem tudunk gólhelyzetet teremteni, és még nincs kaput eltaláló lövésünk.
24
Gavarić tekeri másfél méterrel a kapu fölé a labdát.
23
Gavrić lehelet finom csel után indítja a bal szélen Ramadant, aki remekül szaporázza, és csak újabb fault után sikerül őt megállítani. A lap most sem villan, némi kakaskodás azokban kialakul az ellenfelek között.
20
Ismét Ramadan kanyarítja a labdát, ám ez az ellenfél védőfaláig jut csak, onnan viszont levágódik.
19
Twardzik keménykedik a mi Blackmanükkel, akir más estében lapot reklamál a szabálytalanságért, de nem villan a sárga. A szabadrúgás viszont jár.
17
A szélről próbálja meg betenni centerbe a labdát a Spartak. Pinto, Káčer és Risvanis viszont blokkolja a lövéseket.
14
Óvatos játékot játszunk egyelőre, nem vállalkozunk vakmerő húzásokra.
13
Ramadan a sorfalba durrant.
11
Káčert akasztja el Savvidis. Kiváló helyről rúghatjuk a szabadrúgást. Kalmár ugyan nincs a pályán, de ott áll Ramadan, Gavrić és Káčer is.
9
A meccs első szögeltét a Nagyszombat végi el. Kicsiben oldják meg, de a végén Paur kapura tudja fejelni a labdát, szerencsénkre épp Petrᚠkezébe helyez.
7
Káčer lát el védelmi feladatokat hátul, de Twardzik összeakasztja a bokáját. Nem volt nagy fault, de a bíró lefújja, a vendégek játékosa pedig elnézést kér a szabálytalanságért.
5
lemegy Ofori, bejön Iván.
4
Ofori fekszik fájdalomtól gyötört arccal a pálya közepén. Ápolni kell, úgy néz ki, le kell cserélni a Spartak szélsőjét.
3
Twardzik is próbálkozik a másik oldalon, de sokkal pontatlanabbul céloz, mint az előbb Krstović.
2
Krtosvić jobb kapufa melletti gurításávak indul a találkozó. Kár, hogy lesen volt a liga jelenlegi gólkirálya.
1
Kedződik a vadászat! – ez a felirat emelkedik a magasba a B-középben, 11 piros-fekete báránykával, és egy sárga-kék farkas grafikával megfűszerezve.
A mérkőzést Michal Smolák játékvezető fújja, két segítőjén kívül a VAR is figyeli a meccset.
Felsorakoztak a játékosok a játékoskijáróban. A nagyszombatiak fehér dresszben és fekete nadrágban, mi a szokásos sárga szerelésünkben játszunk.
A két szurkolótábor között már elindult a szóbeli adok-kapok, az pályán várt küzdelem megkezdésére még nagyjából öt percet kell várni.
Első a harmadik ellen – ez a szereposztás a mai kerületi rangadó előtt. Kövessék élő szöveges közvetítésünket, és nem maradnak le a derbi egyetlen fontos momentumáról sem!
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30-kor kezdődik.